مهاجرت جمهوری خواستار از توئیتر به پارلر

به گزارش شیوا مارکت، جمهوری خواستار و راست گرایان عضو توئیتر که از سیاست های این شبکه اجتماعی در زمینه مقابله با رفتارهای متعصبانه آنها خسته شده اند، در حال مهاجرت به پارلر هستند.

مهاجرت جمهوری خواستار از توئیتر به پارلر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از توئیتر، پارلر نام اپلیکیشنی است که خود را شبکه اجتماعی آزادی بیان نام گذاری نموده است. اما در هفته های اخیر در عمل به بهشت رسانه های راست گرایان آمریکا مبدل شده است. علت این مساله پیوستن تعدادی از جمهوری خواستار کنگره و بعضی چهره کلیدی محافظه کار آمریکایی به پارلر است.

پارلر در سال 2018 راه اندازی شد ولی تنها پس از آن محبوب شد که تد کروز سناتور تندروی جمهوری خواه و بعضی دیگر از حامیان وی از مهاجرت به این اپلیکیشن خبر دادند. دوین نونز سناتور جمهوری خواه کالیفرنیا هم بعد از آنکه نتوانست توئیتر را به علت ایجاد یک حساب کاربری قلابی در این شبکه اجتماعی که وی را مسخره نموده بود، تحت تعقیب قرار دهد به پارلر پیوست.

تد کروز مدعی شده پارلر پلافتورمی است که در آن آزادی بیان برقرار است و وی و همفکرانش با پیوستن به آن می توانند از سانسور سیلیکون ولی رها شوند.

اپلیکیشن پارلر در دو هفته اخیر بیش از 870 هزار بار بارگذاری شده و 1.8 میلون حساب کاربری در آن فعال است. اما نکته جالب حذف حساب های کاربری مشهور ضدجمهوری خواستار از پارلر است. از جمله این حساب ها می توان به devincow اشاره نمود که به تمسخر دوین نونز در توئیتر می پردازد.

جان متزه مدیر عامل پارلر در واکنش به اعتراض ها گفته کاربران این اپلیکیشن حق ارسال عکس های هرزه نگارانه یا استفاده از کلمات عبور زننده را ندارند و نباید در بخش اظهارنظرها یا کامنت ها فحاشی نمایند. همچنین اگر پارلر به علت مطالب کاربران با شکایت حقوقی روبرو گردد، هزینه اش را از افراد می گیرد. البته متزه از پیوستن لیبرال ها و دموکرات ها به پارلر استقبال نموده است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21271

به "مهاجرت جمهوری خواستار از توئیتر به پارلر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت جمهوری خواستار از توئیتر به پارلر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید