نقاش مرموز صدرنشین نظرسنجی محبوب ترین نقاش تاریخ شد

به گزارش شیوا مارکت، مردم بریتانیا ناشناس ترین نقاش سرشناس تاریخ را به بزرگانی چون رامبراند و مونه ترجیح دادند و بنکسی را محبوب ترین نقاش تاریخ از نگاه خود برگزیدند.

نقاش مرموز صدرنشین نظرسنجی محبوب ترین نقاش تاریخ شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سان، بنکسی نقاشی هایش را با اسپری روی دیوارهای گوشه و کنار جهان خلق می نماید و تا امروز کسی نتوانسته هویت واقعی او را فاش کند. با این حال، بیش از دو هزار نفر از مردم بریتانیا در گروه سنی بالای 18 سال در یک نظرسنجی عمومی بنکسی را محبوب ترین نقاش تاریخ دانستند. این در حالی است که آنها گزینه هایی چون لئوناردو داوینچی، ونسان ونگوگ، رامبراند و کلود مونه هم داشتند.

در واقع، بنکسی تنها هنرمند زنده در نظرسنجی انتخاب محبوب ترین نقاش یا مجسمه ساز جهانست که در میان 10 هنرمند برتر قرار می گیرد. نشریه هومز اند آنتیکس این نظرسنجی را برگزار نموده و مل شروود، سردبیر آن درباره نتایج چنین می گوید: صدرنشینی بنکسی هم غافلگیرکننده است هم هیجان انگیز و نشان می دهد نقاشی خیابانی تا چه اندازه میان مردم جا باز نموده و محبوب است. این شخصیت مرموز برای در دسترس بودن نقاشی بسیار کوشیده و در واقع هنر را از چهاردیواری گالری ها به خیابان آورده است.

کارشناسان معتقدند هر چند بنکسی از نگاه مردم امروز بریتانیا محبوب ترین نقاش تاریخ است اما سخت بتوان برای او جایگاهی بین بزرگ ترین نقاشان تاریخ دست و پا کرد. هنر داوینچی، مونه، رامبراند و ونگوگ پس از صدها سال همچنان خریدار دارد و تاریخ مصرف نقاشی های بنکسی ممکن است به یک دهه هم نرسد. با این حال، چکش خوردن میلیون دلاری نسخه های مکتوب بعضی آثار خیابانی او نشان دهنده علاقه بعضی مجموعه داران به نقاشی های معنادار بنکسی است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7839

به "نقاش مرموز صدرنشین نظرسنجی محبوب ترین نقاش تاریخ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاش مرموز صدرنشین نظرسنجی محبوب ترین نقاش تاریخ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید