نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در وین برپا می گردد

به گزارش شیوا مارکت، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی از برگزاری نمایشگاه دائمی صنایع دستی در شهر وین در کشور اتریش اطلاع داد.

نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در وین برپا می گردد

پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: مذاکرات و پیگیری ها برای همکاری با گروه سرمایه گذار حوزه صنایع دستی اتریشی (cerag) از ماه های ابتدایی سال گذشته شروع شد و درنهایت امروز شاهد نتایج مثبت این روند هستیم.

محمودیان ادامه داد: نقطه شروعین برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در مجموعه شهرداری وین در کشور اتریش، با برقراری ارتباط بین این گروه سرمایه گذاری اتریشی و هنرمندان صنایع دستی ایران شکل گرفت و کوشش شد تا بهترین آثار صنایع دستی کشور با بالاترین کیفیت برای معرفی در این نمایشگاه، تأمین گردد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی توضیح داد: نمایشگاه دائمی صنایع دستی و در کنار آن موزه گالری صنایع دستی ایران سپتامبر 2019(شهریور) در یکی از کاخ های تاریخی شهر وین افتتاح می گردد، محموله اول آثار این نمایشگاه شامل محصولات خاتم به شهر وین ارسال شده است و در مرحله بعدی محصولات چوبی و دست بافته های داری ارسال خواهد شد.

او یادآور شد: روز گذشته (21 اردیبهشت) مجموعه آثاری که برای نمایشگاه وین آماده شده است در شهر شیراز رونمایی شد، این آثار شاخص و ارزشمند به دست استادان برتر صنایع دستی استان فارس و استان اصفهان ساخته شده اند.

محمودیان افزود: تاکنون آثاری به مبلغ 12میلیون یورو از سوی گروه سرمایه گذار اتریشی (cerag) از هنرمندان صاحب نام صنایع دستی ایران خریداری و به وین ارسال شده است، در مجموعه آثاری که روز گذشته رونمایی شد می توان به شاهنامه فاخر و نفیس فردوسی اشاره نمود که در قالب 191 قطعه بافته شده و مزین به قاب خاتم است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی افزود: همچنین بافت پرچم اتریش با قاب خاتم و معرق از دیگر آثاری است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد، 240 نماد دنیا ازجمله کنسرواتوار وین از جنس خاتم هم به دست هنرمندان ایرانی ساخته شده و در وین نمایش داده خواهد شد.

او توضیح داد: برپایی این نمایشگاه و موزه گالری، اولین همکاری ما با گروه سرمایه گذار اتریشی است و این همکاری ادامه خواهد داشت، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بدون شک مراسمی باشکوه و یا حضور هنرمندانی از سراسر دنیا خواهد بود که با هنرمندان و آثار صنایع دستی ایران آشنا می شوند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5862

به "نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در وین برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در وین برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید