هدف گذاری ایجاد 2000 خانه بوم گردی در کشور

به گزارش شیوا مارکت، ظهر امروز رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با سفر به شهرستان اسدآباد از روستای هدف گردشگری ملحمدره معروف به ماسوله غرب کشور اسدآباد بازدید کرد.

هدف گذاری ایجاد 2000 خانه بوم گردی در کشور

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از این روستای گردشگری در جمع خبرنگاران، از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به این روستا اطلاع داد و گفت: تاکنون برای سنگفرش روستای هدف گردشگری ملحمدره 600 میلیون تومان هزینه گردیده که در این سفر یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز به این روستا برای اجرای فاز دوم و سوم سنگفرش و احداث مجتمع رفاهی و بهداشتی اختصاص داده شد.

وی در ادامه اظهار کرد: امروزه خوشبختانه حتی در بازدید از دورترین روستاها موضوع بوم گردی و کسب وکار کوچک رونق گرفته و سازمان میراث فرهنگی در زیرساخت ها مشارکت جدی داشته و حتی در حال ساماندهی راه های روستایی و انجام کار عمرانی است.

مونسان با اشاره به ترویج رو به رشد خانه های بوم گردی توضیح داد: افزایش خانه های بوم گردی یکی از مهمترین اهداف سازمان بوده و در حال حاضر در سطح کشور 600 خانه بوم گردی وجود دارد که بر اساس هدف گذاری ها باید این تعداد به 2 هزار واحد در سطح روستاهای کشور ارتقاء یابد.

وی افزود: با هدف گذاری 2 هزار خانه بوم گردی 16 هزار اشتغال جدید با حداقل سرمایه گذاری و با حداقل مداخله دولت در این راستا ایجاد خواهد شد.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد: علاوه بر آن راه اندازی خانه های بوم گردی در توزیع عادلانه ثروت و فضای کسب وکار موثر بوده و زمینه سرمایه گذاری برای کسب و کارهای کوچک ایجاد نموده و هر شخصی با اندک سرمایه و نیز با استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی ارزان قیمت در زمینه خانه های بوم گردی که سازمان پرداخت می نماید، موفق به رونق هر چه بیشتر روستاها می گردد.

وی با بیان اینکه کشور ایران یک کشور تاریخی است و اکثریت گردشگران خارجی به آداب و سنت ملت ما اقبال فراوانی دارند، اضافه نمود: یکی از محل های مورد توجه در بازدید گردشگران خارجی به کشور ایران اقامتگاه های بوم گردی و طبیعت گردی است.

وی افزود: راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی موجب کاهش مهاجرت از روستا به شهر گردیده و حتی مهاجرت ها را برعکس نموده و اکثریت کسانی که خانه بوم گردی در روستاها راه اندازی نموده اند، جوانانی با ریشه روستایی هستند که با تکنیک های روز و روش های جدید و علمی بازاریابی با استفاده از فضای مجازی در راستای جذب گردشگر خارجی و داخلی موفق بوده اند.

وی یادآور شد: اعتبارات سازمان به نسبت دیگر سازمان ها کم محدود است اما توانسته در بخش عمران روستایی نیز ورود پیدا نموده به توسعه زیرساخت های روستاها هم یاری کند که این امر در جذب هر بیشتر گردشگران در سطح روستاها موثر خواهد بود.

در خاتمه معاون رئیس جمهور از روستای هدف گردشگری حبشی واقع در بخش پیرسلمان اسدآباد نیز بازدید کرد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1191

به "هدف گذاری ایجاد 2000 خانه بوم گردی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف گذاری ایجاد 2000 خانه بوم گردی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید