هشدار الصادق المهدی درباره ضدکودتا در سودان

به گزارش شیوا مارکت، نخست وزیر پیشین سودان و رهبر معنوی مخالفان در این کشور، درباره عدم توافق شورای نظامی انتقالی با مخالفان هشدار داد.

هشدار الصادق المهدی درباره ضدکودتا در سودان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الصادق المهدی نخست وزیر سال های دور سودان، از احتمال وقوع ضدکودتا در کشورش اطلاع داد.

المهدی که رهبر معارضان نیز نامیده می گردد، امروز پنجشنبه به خبرگزاری رویترز گفت، شاید سودان با ضدکودتا روبرو گردد اگر شورای نظامی و معارضان بر سر انتقال قدرت (از شورا به غیرنظامی ها) به توافق نرسند.

رئیس حزب الأمه سودان ادامه داد: شورای نظامی اگر از تنگنای کنونی خارج گردد، قدرت را به غیرنظامیان خواهد داد.

الصادق المهدی درباره احتمال نامزدی خود برای ریاست جمهوری سودان نیز گفت در صورتی این موضوع را آنالیز می نماید که انتخابات برگزار گردد نه در دوره انتقالی.

قدرت در سودان هم اکنون در دست شورای نظامی انتقالی است. شورای نظامی انتقالی سودان پنجشنبه 22 فروردین به دنبال بیانیه ارتش این کشور که وزیر دفاع قرائت کرد، تشکیل شد. عوض بن عوف در این بیانیه، عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان را از سِمت خود برکنار کرد.

دولت های سعودی و امارات اولین کشورهای عربی بودند که حمایت کامل خود از شورای انتقالی نظامی سودان را اعلام و تأکید کردند که آماده ارسال یاری ها به این کشور هستند.

ص2

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5310

به "هشدار الصادق المهدی درباره ضدکودتا در سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار الصادق المهدی درباره ضدکودتا در سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید