هشدار نمایندگان عراقی درباره تحرکات آمریکا برای سلطه بر عراق

به گزارش شیوا مارکت، دو نفر از نمایندگان مجلس عراق ضمن هشدار نسبت به مداخلات آمریکا در مسائل داخلی این کشور، از بغداد خواستند که در راستای سرانجام بخشیدن به این مداخلات، کوشش کند.

هشدار نمایندگان عراقی درباره تحرکات آمریکا برای سلطه بر عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حامد الموسوی نماینده ائتلاف الفتح عراق تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا از خلأ سیاسی در عراق سوء استفاده نموده است.

الموسوی به پایگاه خبری المعلومه گفت که آمریکا برای اجرای پروژه خود به عنوان یک قدرت اشغالگر، از خلأ سیاسی، دولت پیشبرد امور و اختلافات سیاسی، بهره برد.

وی توضیح داد که اتهامات آمریکا مبنی بر استفاده از فرودگاه کربلای معلی به عنوان انبار مهمات، باطل است و مسئولان رسمی و تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) تأکید کردند که هیچ سلاحی در داخل فرودگاه وجود ندارد.

این نماینده عراقی خاطر نشان کرد، تولیت حرم مطهر امام حسین (ع از نماینده سازمان ملل در عراق بخواهد که از فرودگاه بغداد بازدید و میزان خسارتی که حملات آمریکا وارد نموده را مشاهده کند تا دروغهای واشنگتن برملا گردد.

در همین ارتباط، کریم المحمداوی نماینده الفتح تأکید کرد که آمریکا همچنان به مداخله در مسائل سیاسی عراق ادامه می دهد.

المحمداوی نیز به المعلومه گفت که آمریکا به خاطر همین مداخلات، گاهی در کنار اهل تسنن است، گاهی با کُردها و گاهی با سایر طرفها تا بتواند کنترل فرآیند سیاسی را به دست گیرد.

وی تأکید کرد: دولت عراق باید حضور آمریکا را جدی بگیرد و تصمیم واضحی در مورد اخراج نیروهای خارجی از کشور اتخاذ کند؛ به ویژه پس از جنایاتی که علیه الحشد الشعبی انجام داد.

این نماینده عراقی، خاطر نشان کرد، مصوبه مجلس عراق درباره حضور آمریکا، با اکثریت آراء تصویب شده و کُردها و اهل تسنن باید این مسئله را بپذیرند.

المحمداوی در سرانجام توضیح داد، کُردها و اهل تسنن کوشش می نمایند که نخست وزیر جدید عراق، در راستای ابقای نیروهای آمریکایی در این کشور حرکت کند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17523

به "هشدار نمایندگان عراقی درباره تحرکات آمریکا برای سلطه بر عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نمایندگان عراقی درباره تحرکات آمریکا برای سلطه بر عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید