همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: زائران پیاده روی اربعین حسینی استان های قم، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و مازندران از همدان به استان های خود بازخواهند گشت.

همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر

به گزارش خبرنگاران، علیمردان طالبی پیش از ظهر دوشنبه 25 شهریور در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، با بیان اینکه چند روز قبل و بعد از اربعین نکات ترافیکی که در روزهای نخست مهر درنظر گرفته می گردد، باید رعایت گردد، اظهار کرد: تمام کوشش ما باید در جهت خروج زوار با سرعت از استان باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان های همدان، اسدآباد، بهار، فامنین، نهاوند و ملایر به علت تردد بیشتر، هماهنگی بیشتری احتیاج دارد، اعلام کرد: افزون بر چند هزار دستگاه اتوبوس برای بازگرداندن مسافران باید در همدان مستقر شوند که مسافران باید کمترین ماندگاری در همدان را داشته باشند که مباحث ترافیکی باید به شدت پیگیری گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان همدان با بیان اینکه شهرداری ها در استقرار ایستگاه های صلواتی همچنین نظافت ایستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: شهرداری ها 20 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از قصر شیرین به مرز در نظر گرفته اند که درخواست افزایش تردد قطارها را از راه آهن داریم تا مسافران خراسان را از این طریق نیز خارج کنیم.

ساخت پمپ بنزین در محدوده شهری احتیاج به بازبینی دارد

معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز با اشاره به ساخت پمپ بنزین در منطقه نایب احمد شهر همدان، توضیح داد: همه استانداردها برای ساخت پمپ بنزین باید رعایت و ورودی ها و خروجی های آن کنترل گردد.

محمودرضا عراقی با اشاره به فرارسیدن 31 شهریور روز بدون خودرو، ادامه داد: شهرداری ها تبلیغ روز بدون خودرو را داشته باشند. مهرماه زمان پر ترافیکی است، ماحصل کوشش ما باید تسهیل در رفت و آمد باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری همدان نیز با بیان اینکه تا انتها مرداد ماه 3 درصد کاهش تصادفات را نسبت به مدت مشابه داشته ایم، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری در کبودراهنگ هیچ کشته ای نداشتیم اما در اسدآباد دو کشته و در ملایر بیشترین فوتی های تصادفات به ثبت رسیده است.

کیوان مستقیمی اضافه نمود: سال گذشته مقرر شد در شهر همدان و سایر شهرها تمام مدارس بازدید و نواقص آنها رفع گردد که سال جاری این برنامه توسط شهرداری ها اجرا شده است.

مدارس همدان شناسنامه دار شدند

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری همدان نیز اعلام کرد: آموزش و پرورش آمار خوبی از تعداد مدارس به ما دادند به طوریکه 487 مدرسه در نواحی یک و دو همدان شناسایی و ایمن سازی 130 مدرسه در اولویت کاری سال جاری قرار گرفته و تاکنون در 110 مدرسه کارهای اولیه انجام گرفته است.

احسان صباغی با بیان اینکه با افتخار اعلام می کنیم مدرسه ای که از حداقل مسائل ایمنی برخوردار نباشد، در همدان نداریم و مدارس ما حداقل ممکن را کسب نموده اند، گفت: کار مطالعاتی خوبی انجام پذیرفته و شناسنامه خوبی از مدارس تهیه شده و شرایط مدارس به ریز در این شناسنامه معین و مسائل ایمنی مدارس توسط کارشناسان آنالیز شده است.

صباغی با تأکید بر اینکه 20 هزار و 200 دانش آموز در سال گذشته آموزش های ترافیکی را فراگرفتند و 2 هزار بسته آموزشی در اختیار آنها قرار گرفته است، اعلام کرد: از والدین درخواست داریم تا توقف دوبله و سوبله را در جلوی مدارس انجام ندهند چرا که مسائل زیادی را به بار خواهد آورد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری همدان در انتها اظهار داشت: مدارس غیرانتفاعی به علت جابجایی سالیانه از نظر ایمن سازی زیاد مورد توجه ما قرار نمی گیرد.

اختصاص 10 هزار کارت الکترونیکی رایگان برای دانش آموزان

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل، بار و مسافرت شهرداری همدان نیز گفت: با بازگشایی مدارس حجم ترافیک چند برابر می گردد که اردیبهشت ماه نرخ نامه سرویس های مدارس را با شورای شهر تنظیم و در اختیار تاکسیرانی قرار داده ایم.

محمد پوروخشویی با بیان اینکه در سال 96 تعداد 980 سرویس برای مدارس هماهنگ شده بود که در سال 97 این میزان 50 درصد افزایش داشته است، تاکید نمود: درنظر داریم که برای سالتحصیلی جاری 10 هزار کارت الکترونیکی رایگان در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

دوربین های شهرستان ها غیرفعال است

رئیس عملیات پلیس هدایت و رانندگی همدان نیز گفت: از همه عوامل و دستگاه ها برای هماهنگی های روز عاشورا تشکر می کنم چرا که همکاری خوبی با پلیس داشتند.

سرگرد سیدجواد حسینی ادامه داد: کلیه دوربین های مستقر در شهر همدان 10 دوربین است که همه فعال هستند اما سایر شهرستان ها اینگونه نیست که با هزینه بیت المال خریداری شده و فعال نیستند.

وی توضیح داد: یکی از دغدغه های ما در ایام اربعین است که انتهاه انقلاب بسیار خطرساز است که می توان باانتقال اتوبوس ها به سمت فرودگاه و استادیوم حاجی بابایی، حجم ترافیک برون شهری را کنترل و ساماندهی نموده و از ورود این حجم به داخل شهر خودداری کرد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10567

به "همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدان؛ مبدا بازگشت زائران اربعین پنج شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید