همکاری ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو

به گزارش شیوا مارکت، پیش نویس سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو در گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت.

همکاری ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو

این پیش نویس نخستین سندی است که در سطح بین المللی تهیه شده و قرار است پس از تصویب در کنفرانس فناوری اطلاعات یونسکو که در آبان ماه سال 1400 برگزار می شود، به پایه عمکرد نهادهای بین المللی و کشورها تبدیل شود.

تصویب این سند طبیعتا در بسترسازی برای اخلاقیات حاکم بر کاربردهای هوش مصنوعی نقش مهمی دارد و تأثیرات زیادی بر عملکرد این فناوری در سطح ملی کشورها و نیز بین المللی خواهد داشت.

سند مذکور دارای یک بخش مقدماتی و 8 بخش رویه ای است که در مجموع توصیه های مرتبط با اخلاق هوش مصنوعی را در 141 بند بیان کرده است.

گروه مطالعات اخلاقی فضای مجازی قرار است این سند را بررسی و نقطه نظرات انتقادی و پیشنهادی خود را نسبت به آن اعلام کند.

مهدی خلیلی دانش آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری دانشگاه شریف، ابوطالب صفدری دانش آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری دانشگاه شریف و عضو اندیشکده مهاجر، سعیده بابایی دانش آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و پژوهشگر فلسفه و اخلاق فناوری، بهزاد خداقلی زاده دانش آموخته ارشد فلسفه علم شریف و عضو اندیشکده مهاجر و محمدمهدی نصر هرندی، مسئول گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی، از جمله حاضران در نشست بررسی این سند بودند.،مهر

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25839

به "همکاری ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید