هند برای بازگشت به خط لوله صلح با ایران و آمریکا وارد مذاکره شد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: وزیر نفت هند خط لوله انتقال گاز ایران به شبه قاره را در جهت منافع کشورش دانست و با اشاره به تحریم های آمریکا گفت: دهلی نو در حال مذاکره با ایران و آمریکا در این مورد است.

هند برای بازگشت به خط لوله صلح با ایران و آمریکا وارد مذاکره شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیا تایمز، وزیر نفت هند از مذاکرات کشورش با ایران و آمریکا در مورد خط لوله انتقال گاز ایران به شبه قاره هند خبر داد.

وراپا مویلی گفت: دولت هند در حال مذاکره با ایران و آمریکا و بحث و گفت وگو در مورد تحریم های مربوط به پروژه ای است که قرار است گاز ایران را به پاکستان و هند انتقال دهد.

دولت پاکستان چندی پیش و بی اعتنا به فشارهای آمریکا عملیات احداث خط لوله لازم برای انتقال گاز ایران در داخل خاک خود را آغاز کرد. قرار است با تکمیل این خط لوله که به یک شرکت ایرانی واگذار شده است گاز ایران از اول سال 2015 به پاکستان صادر شود.

دولت هند در سال 2011 تحت تأثیر فشارهای آمریکا از مذاکرات برای پیوستن به این پروژه خارج شد. دهلی نو مسئله قیمت گاز و امنیت خط لوله در خاک پاکستان را دلایل کنار کشیدن خود از این پروژه اعلام کرده است.

مویلی که در جمع خبرنگاران در دهلی نو سخن می گفت، تأکید کرد: پروژه انتقال گاز ایران به شبه قاره که به خط لوله صلح معروف شده است در جهت منافع هند قرار گرفته است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13909

به "هند برای بازگشت به خط لوله صلح با ایران و آمریکا وارد مذاکره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند برای بازگشت به خط لوله صلح با ایران و آمریکا وارد مذاکره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید