هند نفت آمریکا را جایگزین ایران کرد

به گزارش شیوا مارکت، در حالی که هند در طی ماه های گذشته خرید نفت خود از ایران را کاهش داده، شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هندی مناقصه ای برای خرید دو میلیون بشکه نفت خام ترش از آمریکا و کانادا منتشر نموده است.

هند نفت آمریکا را جایگزین ایران کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک نیوز، در حالی که هند در طی ماه های گذشته خرید نفت خود از ایران را کاهش داده، شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هندی مناقصه ای برای خرید دو میلیون بشکه نفت خام ترش از آمریکا و کانادا منتشر نموده است. این اقدام به فاصله یک هفته بعد از پیشنهاد ترامپ مبنی بر خرید انرژی بیشتر توسط هند از آمریکا اجرا شده است.

شرکت ایندین اویل میخواهد در فاصله 25 سپتامبر تا 4 اکتبر، 2 میلیون بشکه نفت ترش از کشورهای آمریکای شمالی در بندر پارادیپ تحویل بگیرد. پالایشگاه های هندی در طی سال های گذشته برای خرید نفت خام ارزان به ایران و عراق متوسل شده بودند، اما آنها اکنون قصد دارند به واردات خود تنوع ببخشند.

نارندرا تانجا، کارشناس مسائل انرژی هند در این باره گفت: در حال حاضر پالایشگاه های هندی دو سوم از کل نفت خود را از کشورهایی نظیر ایران، عربستان و عراق تامین می نمایند. اکنون هند کوشش دارد به منابع تامین انرژی خود تنوع ببخشد. بدین منظور، شرکت های هندی در حال خرید نیازهای انرژی خود از سراسر دنیا از جمله از روسیه و آمریکا هستند.

ایندین اویل از فروشندگان نفت خواسته تا مسئولیت تحویل محموله ها در بندر مورد اشاره در مناقصه را بر عهده بگیرند. به گفته تانجا: قیمت نفت خام تقریبا با نفت سایر نقاط دنیا برابر است. اگر فروشندگان مسئولیت تحویل بار را بر عهده بگیرند، آنگاه هزینه این حمل در قیمت نفت لحاظ خواهد شد.

تنوع بخشی به واردات همچنین بخشی از سیاست دولت هند برای خریدن انرژی به بهترین قیمت ممکن است. تانجا اضافه نمود: این خریدها ربطی به بحران خاورمیانه ندارد، زیرا ارسال محموله های نفتی هیچ تاثیری از بحران قطر نپذیرفته است. این بخشی از استراتژی امنیت انرژی ماست که میخواهد به منابع تامین انرژی هند تنوع ببخشد.

18

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11302

به "هند نفت آمریکا را جایگزین ایران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند نفت آمریکا را جایگزین ایران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید