هیچ کس نمی تواند نسبت به کوه دماوند تعرض و دخل وتصرف داشته باشد

به گزارش شیوا مارکت، معاون اول رییس جمهور با اشاره به صندلی و اهمیت کوه دماوند در فرهنگ و تمدن ایران، گفت: دماوند در طول تاریخ نماد استواری و ایستادگی ملت ایران در برابر بحران ها و مسائل بوده است و در هیچ شرایطی هیچ فرد و دستگاهی نمی تواند نسبت به این کوه تعرضی داشته باشد.

هیچ کس نمی تواند نسبت به کوه دماوند تعرض و دخل وتصرف داشته باشد

دکتر اسحاق جهانگیری بعد از ظهر روز (شنبه، 11 مرداد) در جلسه مربوط به موضوع وقف کوه دماوند، توضیح داد: هم مسئولان و هم افکار عمومی به درستی نسبت به هرگونه آسیب و دخل و تصرفی در منابع طبیعی و میراث ملی کشور حساسیت دارند و باید اقدامات موثر نسبت به برطرف دغدغه ها و جلوگیری از آسیب دیدن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی انجام گردد.

دکتر جهانگیری با اشاره به حساسیت افکار عمومی نسبت به کوه دماوند به عنوان نماد هویت ملی، گفت: خوشبختانه دیدگاه ها و نظرات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی و قوانین عادی کشور در مورد وقف، انفال و محیط زیست روشن، شفاف و دقیق است و هیچ ابهامی در این ارتباط وجود ندارد.

معاون اول رییس جمهور با بیان این که همه دستگاه ها و مسئولان نسبت به فضاسازی های اجرا شده در مورد وقف کوه دماوند موضع گیری های خوبی انجام داده اند، گفت: دولت همیشه تمام کوشش خود را در جهت صیانت از میراث ملی و منابع طبیعی به کار بسته و درباره کوه دماوند نیز از هیچ اقدامی برای برطرف دغدغه و نگرانی مردم فروگذار نخواهد کرد.

دکتر جهانگیری با اشاره به هماهنگی همه دستگاه های کشور از نظر قانونی و اجرایی برای حفظ دماوند به عنوان میراث ملی کشور و انفال، گفت: وظیفه حاکمیت است که از میراث عمومی و اسناد هویتی کشور همیشه حراست کند.

معاون اول رییس جمهور همچنین به صندلی و اهمیت وقف در کشور پرداخت و با تأکید بر این که در هیچ کشوری موضوع وقف، کار خیر و احسان به همنوعان مانند ایران ارزشمند نیست، گفت: دشمنان کشور کوشش دارند تا از هر موضوعی برای القاء فاصله میان مردم و حاکمیت سوءاستفاده کنند، بنابراین ضرورت دارد با اطلاع رسانی دقیق و شفاف با جریانی که به دنبال از بین بردن اعتماد میان مردم و مسئولان است، با جدیت مقابله کرد و به افکار عمومی اطمینان داد که حاکمیت مدافع میراث فرهنگی و نمادهای هویتی ایرانیان است.

در این جلسه که وزرای دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون حقوقی رییس جمهور و استاندار تهران نیز حضور داشتند، روسای سازمان اوقاف، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به صراحت تأکید کردند که کلیه اراضی محدوده کوه دماوند به عنوان انفال و به نام سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور است و مردم نباید نسبت به این مسأله دغدغه و نگرانی داشته باشند.

همچنین در این جلسه پیرامون مسائل مرتبط با اراضی منابع طبیعی و اوقاف در منطقه آق مشهد بحث و گفتگو شد و مقرر شد تا روسای سازمان اوقاف، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشستی با تفکیک اراضی انفال از اوقاف در این باره تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند و نتیجه برای آگاهی عموم مردم ایران اطلاع رسانی کنند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22069

به "هیچ کس نمی تواند نسبت به کوه دماوند تعرض و دخل وتصرف داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کس نمی تواند نسبت به کوه دماوند تعرض و دخل وتصرف داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید