واحدهای دانشگاه آزاد تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند

به گزارش شیوا مارکت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واحدهای دانشگاهی باید در برنامه عملیاتی بودجه سالانه، تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند.

واحدهای دانشگاه آزاد تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اولین جلسه آنالیز بودجه 99-98 دانشگاه که صبح امروز برگزار گردید، با بیان اینکه جلسات آنالیز و تدوین بودجه دانشگاه آزاد اسلامی براساس سال اقتصادی جدید، از امروز شروع شده است، گفت: از خداوند مدد می جوییم که بتوانیم در این دوره برنامه های خوبی را برای دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه سال اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی از سال جاری منطبق با سال تحصیلی خواهد بود، گفت: قرار است در جلسات آنالیز و تصویب بودجه، فعالیت های سال 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی را از منظر اقتصادی به صورت دقیق و عملیاتی آنالیز کنیم.

طهرانچی تأکید کرد: بودجه تعریف عملیاتی برنامه هاست، بنابراین هر اقدامی که در یک سال آینده مدنظر است، باید در بودجه تعیین باشد. در گذشته بودجه در دانشگاه آزاد اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار نبود و بیشتر فرم نمایشی داشت، اما در دوره جدید مدیریتی همه برنامه های دانشگاه در قالب بودجه سالانه تدوین و اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در نظام اقتصادی جدید این دانشگاه، حساب های درآمدی غیرقابل برداشت است، توضیح داد: حساب های درآمدی در چرخش اقتصادی دانشگاه به حساب هزینه ای باز می شود، بنابراین واحدهای دانشگاهی باید در برنامه عملیاتی بودجه سالانه، تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند، چرا که در غیر این صورت حساب درآمدها به واحد باز نمی شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه بودجه استان ها باید به گونه ای لحاظ شود که درآمد و هزینه با هم منطبق باشد، گفت: بودجه ای که استان ها ارائه می دهند، باید واقعی بوده و هزینه ها و درآمدها به صورت واقعی ملاحظه شده باشد و بودجه برنامه ای باشد که فعالیت های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال آینده را به صورت شفاف تعیین کند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: همه بخش های درآمدی واحدهای دانشگاهی باید در بودجه دیده شود. بعضی از واحدها در پیش نویس بودجه، درآمدهای حاصل از مدارس و آموزشکده های سما را لحاظ نکرده بودند، در صورتی که زمانی که می خواهیم بودجه استان را آنالیز کنیم، باید همه سرفصل ها و منابع درآمدی در نظر گرفته شود، چرا که یک ریال درآمد و هزینه خارج از بودجه مصوب مورد قبول نخواهد بود.

طهرانچی با تأکید بر اینکه بودجه میثاق بین سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: بودجه نویسی بازی با اعداد نیست و زمانی که تأکید داریم تا هر ریال را در بودجه ببینیم، این موضوع نشان از دقت در عملکرد دارد نه آوردن اعداد در تراز اقتصادی، بنابراین در این دوره از آنالیز بودجه استان ها، رؤسا و معاونان اقتصادی استان ها پیش از حضور در جلسه اصلی، جزئیات بودجه را با معاونت های مربوطه ستاد مرکزی آنالیز می نمایند و تصمیم گیری کلان و تصویب نهایی بودجه در این جلسات انجام می شود، بنابراین از امروز تا هفته آینده یک کار سنگین و جدی عملیاتی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اگر بودجه کسری داشته باشد، نمی تواند در تحقق برنامه های دانشگاه راهگشا باشد، اعلام نمود: استان ها باید پیش از تدوین بودجه، ملاحظات لازم را در نظر بگیرند تا با کسری بودجه روبرو نشوند. واحدهای دانشگاهی باید برای هر آیتم جدول بودجه، برنامه تعیین داشته باشند و اینکه اعلام نمایند که می خواهیم برنامه هایی داشته باشیم، مورد قبول نیست، بلکه باید اطلاعات کامل و قراردادهای تعیین داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اینکه جهت گیری واحدهای دانشگاهی در گروه های تحصیلی چیست و به کدام سمت حرکت می نمایند، باید در برنامه بودجه تعیین شده باشد تا بتوانیم تناسب آن را آنالیز کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه گفت: بودجه سال جاری نسبت به سال گذشته به صورت دقیق تر آنالیز می شود و برای هر فعلی که قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق بیفتد، یک ردیف درآمدی و هزینه ای تعیین شده که واحدهای دانشگاهی موظفند براساس آن عمل نمایند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8029

به "واحدهای دانشگاه آزاد تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحدهای دانشگاه آزاد تفسیر درستی از عملکرد هزینه ای خود داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید