واگذاری 5 موضوع سیاستگذاری کووید 19 به دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، دکتر فرید نجفی در اجلاس مجازی رؤسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: این پنج موضوع در حوزه های سرواپیدمیولوژی، بررسی بازگشایی های احتمالی، واکسن کووید 19، فرایند رفتارهای پیشگیرانه مردم و رصد واریانت های ویروس هستند.

واگذاری 5 موضوع سیاستگذاری کووید 19 به دانشگاه های علوم پزشکی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی افزود: جمع بندی نتایج مطالعات سرواپیدمیولوژی به تفکیک شیوع و بروز تجمعی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بررسی بازگشایی های احتمالی و کاهش سطح رعایت پروتکل ها با توجه به مطالعات شیوع و بروز در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و موضوع واکسن کووید 19 و پاسخ به سوالات سیاستگذاران در انستیتو پاستور ایران انجام می شوند.

نجفی یادآور شد: بررسی فرایند رفتارهای پیشگیرانه مردم و پیمایش های کووید 19 به دانشگاه علوم پزشکی ایران و رصد واریانت های ویروس نیز به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از دی ماه، 50 حجم نمونه و در دی ماه 30 حجم نمونه تصادفی از ویروس در شهرهای مختلف از جمله شهرهای استان مازندران بررسی شده و 30 حجم نمونه دیگر نیز بزودی بررسی می شود و در هیچ کدام از این نمونه ها به جز 6 مورد تأیید شده از ویروس جهش یافته انگلیسی، واریانت های ویروس برزیلی و انگلیسی مشاهده نشده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت یادآور شد: به همه دانشگاه های علوم پزشکی خاطرنشان کرده ایم نمونه ها را با همکاری شبکه بیماری های ویروسی برای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و در این دانشگاه، ماهیانه 50 حجم نمونه بررسی و نتایج آن رسماً اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27609

به "واگذاری 5 موضوع سیاستگذاری کووید 19 به دانشگاه های علوم پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری 5 موضوع سیاستگذاری کووید 19 به دانشگاه های علوم پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید