وجود 1142 فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: یک هزار و 142 فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد که 280 مدرسه آن فرسوده هستند و برای بازسازی آنها 400 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

وجود 1142 فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان

به گزارش خبرنگاران، رشید قربانی امروز دوشنبه 28 آبان در مراسم نمادین شروع احداث مجتمع آموزشی فرهنگی هاشمی نژاد که در سالن پیامبر اکرم(ص) برگزار گردید، اظهار کرد: این مجموعه سومین پروژه بزرگ بنیاد خیریه است که پس از استان های کرمان و فارس در کردستان احداث می گردد که امیدواریم تا مهر ماه سال 99 به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: 30 درصد از مدارس کشور فرسوده هستند که استان کردستان وضعیت ضعیف تری هم نسبت به میانگین کشوری دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: 110 فضای نیمه کاره هم در استان کردستان وجود دارد که 200 میلیارد تومان اعتبار هم برای اتمام آنها احتیاج است .

قربانی ادامه داد: اتمام پروژه های آموزشی استان احتیاجمند بودجه های جهشی و دولتی است که در سال 97دو بودجه جهشی در استان تخصیص می یابد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از مجموع اعتبارات استانی و ملی بالغ بر 34 میلیارد تومان برای مدرسه سازی به استان اختصاص یافت، اظهار داشت: سال جاری خارج از بودجه های اختصاص یافته استانی و ملی، 35 میلیارد تومان اعتبار به هشت فضای آمورشی استان و 10 میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات اختصاص یافته است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان یادآور شد: در مجموعه آموزشی فرهنگی هاشمی نژاد سنندج 500 دانش آموز پسر و دختر به صورت شبانه روزی از خدمات آموزشی بهره مند خواهند شد.

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2058

به "وجود 1142 فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 1142 فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید