ورود نهادهای امنیتی به موضوع فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش شیوا مارکت، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سازمان های حقوقی و نهادهای امنیتی به موضوع فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ورود نموده اند، گفت: باید نهادهای امنیتی، قضایی و مدیریتی کشور متخلفان را شناسایی نموده تا با معرفی آنها ابهام زدایی گردد.

ورود نهادهای امنیتی به موضوع فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

حیدرعلی عابدی در گفت وگو با خبرنگاران در شرح آخرین وضعیت پرونده فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی گفت: اخیراً کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسه ای در محل سازمان غذا و دارو برای پاسخ گویی به سوالات و مشخص شدن ابعاد فساد برگزار کرد، طبق شرحات داده شده وزارت بهداشت می داند ارزهای دولتی گرفته شده کجا رفته است منتها منتظرند موضوع توسط مراجع حقوقی اعلام گردد چون نمی توانند اسامی را از نظر حقوقی اعلام نمایند.

وی شرح داد: مشخص است چهار شرکت داروئی ارز و پول گرفته ولی دارو و تجهیزات وارد ننموده اند لذا این ابهام که پول گم شده و دولت نمی تواند پیدا کند، درست نیست، در حال حاضر نیز سازمان های حقوقی و نهادهای امنیتی ورود پیدا نموده و مشغول پیگیری مسئله هستند، قطعا کسانی که به بیت المال خیانت نموده اند رها نمی شوند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه دا: ما منتظر اعلام نتیجه به وسیله مراجع قانونی هستیم. در این پرونده سه حالت وجود دارد؛ اینکه این شرکت ها ارز دولتی گرفته و به جای دارو جنس دیگری آورده اند یا اینکه دارو را وارد نموده و توزیع ننموده تا به قیمت بیشتری بفروشند یا اینکه اساساً ارز گرفته و هیچ جنسی وارد نکردند. در حال حاضر باید نهادهای امنیتی، قضائی و مدیریتی کشور متخلفان را شناسایی نموده و با معرفی آنها ابهام زدایی نمایند.

عابدی با تاکید بر اینکه باید از تکرار اینگونه اتفاقات جلوگیری کرد گفت: در این راستا قرار شد سامانه شفاف سازی به روزتر گردد یعنی به جز موارد مرتبط با تحریم، مبادلات در سامانه ای شفاف ثبت گردد. در موارد مرتبط با تحریم هم کانال های ارتباطی کشور و نهادهای نظارتی در جریان مبادلات قرار گیرند. تاکید ما بر این است که مناقصه ها نیز با دقت بیشتری انجام گردد و این کار زیر نظر سازمان غذا و دارو نباشد بلکه معاونت توسعه وزارت بهداشت مناقصه ها را در دست گیرد.

به گفته وی کمیته چهارجانبه ای متشکل از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سازمان غذا و دارو، شرکتهای دارویی و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل شده تا برای جلوگیری از تکرار چنین اشتباهاتی راهکارهایی اندیشیده گردد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8850

به "ورود نهادهای امنیتی به موضوع فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نهادهای امنیتی به موضوع فساد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید