وزارت خارجه روسیه: مسکو از هیچ طرف سیاسی در افغانستان حمایت نمی کند

به گزارش شیوا مارکت، وزارت امور خارجه روسیه نسبت به شایعات مطرح شده درباره نقش مسکو در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان بیانیه ای منتشر کرد.

وزارت خارجه روسیه: مسکو از هیچ طرف سیاسی در افغانستان حمایت نمی کند

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از سایت وزارت امور خارجه روسیه، با غیر قابل اعتماد نام بردن نشریاتی که در آنها گزارش داده شده که مسکو از یکی از نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان پشتیبانی می نماید، این مطلب را تحریک آمیز و دروغ خوانده است.

در سایت وزارت امور خارجه روسیه آمده است: ما با تمام مسئولیت اعلام می کنیم که طرف روس از هیچ کاندیدایی در انتخابات ریاست جمهوری آینده در افغانستان حمایت نمی نماید و این انتخابات را به عنوان یک امر کاملاً داخلی برای افغانستان می داند. در عین حال، ما به دقت وقایع و رخدادهای این کشور را پیگیری می کنیم و انتظار داریم که روند سیاسی جاری در آن، در نهایت به برقراری صلح پایدار و توافق ملی منجر گردد.

اخیراً، در بعضی از رسانه ها موضوع حمایت روسیه از نامزدی مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان در امنیت ملی حنیف اتمر در انتخابات ریاست جمهوری 28 سپتامبر سال جاری مطرح شده و حتی گفته می گردد حدود 60 میلیون دلار برای کمپین انتخاباتی وی از جانب روسیه اختصاص داده شده است.

در این بیانیه آمده است: قابل توجه است که نویسندگان و انتشاراتی که چنین اطلاعاتی را منتشر می نمایند، زحمت ارائه شواهدی را که تأیید نماینده اعتبار آن باشد، به خود نداده، بلکه صرفاً روی شایعات و حدس ها تمرکز دارند و آنها آشکارا در خصوص آن می نویسند. موضع چنین نویسندگانی تعجب آور است و انگیزه های آنها ایجاد سوء تفاهم است، زیرا هیچ یک از گفته های آنها صحت ندارد. ما در این نشریات تلاشی را می بینیم تا میان بعضی از نیروهای سیاسی جامعه افغانستان با کشور ما دعوا راه بیاندازد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9203

به "وزارت خارجه روسیه: مسکو از هیچ طرف سیاسی در افغانستان حمایت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه روسیه: مسکو از هیچ طرف سیاسی در افغانستان حمایت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید