وزیر سابق امنیت ازبکستان به 18 سال زندان محکوم شد

به گزارش شیوا مارکت، وزیر سابق امنیت ازبکستان به همراه چند تن از دیگر مقامات بلندپایه امنیتی سابق همچون معاونین و مشاورین وی، در دادگاه ازبکستان به اتهام فساد و اختلاس و اقدام علیه منافع ملی به 15 تا 18 سال حبس محکوم شدند.

وزیر سابق امنیت ازبکستان به 18 سال زندان محکوم شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه رسالت، دادگاه نظامی ازبکستان که از مورخ 15 جولای پشت درب های بسته به جلسات خود ادامه داده است، اختیار عبدالله اف، وزیر سابق امنیت ازبکستان را به 18 سال زندان محکوم نموده است. جرم عبدالله اف، تشکیل اتحاد جنایی، دریافت رشوه و اختلاس، تصرف پول و ملک غیرقانونی، امضار قراردادهایی بر خلاف منافع ملی ازبکستان و چند مورد دیگر مبتنی بر سوء استفاده از صندلی خود بوده است.

دادگاه ازبکستان در مجموع همراه عبدالله اف، 24 مقامات بلندپایه سابق این کشور را به جرم اقدام علیه منافع ازبکستان به زندان محکوم کرد. از جمله این افراد می توان به جهانگیر ایگاموف، معاون فرمانده خدمات امنیت داخلی به 16 سال، علیشیر ایشان خواجه اف، مشاور فرمانده خدمات امنیت به 17 سال، و یرکین عبدالله اف، معاون سابق دادستان شهر تاشکند با محکومیت 14 سال زندان اشاره نمود. همچنین غیرت راهنمایی اف، معاون سابق دادستان کل ازبکستان، بهادر دهقان اف، معاون سابق رئیس دادگاه عالی ازبکستان، و الوقبیک تاشیف، دادستان سابقق ولایت نمنگان هر کدام به 5 سال زندان محکوم شدند.

اختیار عبدالله اف روز 11 فوریه امسال از مقام خود برکنار شده و علت رسمی اعلان شده برای برکناری او را بعد از تنها یک سال از شروع فعالیتش، وضعیت سلامتی وی و مسائل در ستون فقراتش اعلام کردند. با این حال یک روز بعد از آن اعلام شد که علیه فرمانده سابق خدمات امنیتی دولتی اتهامات فساد و پرونده جزائی گشوده شده و ده ها نفر دیگر از شرکایش دستگیر و زندانی شد ه اند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11157

به "وزیر سابق امنیت ازبکستان به 18 سال زندان محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر سابق امنیت ازبکستان به 18 سال زندان محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید