وصله پوستی که کنترل ویلچر را آسان می کند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت ها و نوآوران از فیس بوک گرفته تا الون ماسک در پی توسعه فناوری های اتصال مغز به ماشین هستند . یکی از مهمترین کاربردهای چنین فناوری، کمک به افرادی با معلولیت های جسمی است تا راحت تر بتوانند ویلچر را کنترل یا با رایانه ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل گروهی از محققان انستیتو فناوری جورجیا ، دانشگاه کنت و دانشگاه ایالتی ویچیتا با همکاری یکدیگر سیستم EEG قابل حملی ابداع کرده اند که می توان آن را به راحتی به پشت گردن متصل کرد. این سیستم شامل حسگرهای بی سیمی است که در یک وصله نصب شده و به پوست می چسبند. همچنین در این وصله الکترودهایی وجود دارد.

وصله پوستی که کنترل ویلچر را آسان می کند

اطلاعات EEG به وسیله وصله انعطاف پذیر پردازش و سپس به طور بی سیم به یک رایانه در فاصله 15 متری ارسال می شود.

وون هانگ یو یکی از استادیاران انستیتو فناوری جورجیا می گوید: این تحقیق نشان دهنده استراتژی های بنیادینی برای طراحی یک سیستم EEG ارگونومیک و قابل حمل است که می توان در دستگاه های کمکی مختلفی آن را نصب کرد.

او در ادامه اضافه کرد: نوآوری اصلی مربوط به توسعه یک بسته کاملاً یکپارچه از سیستم های نظارتی EEG با وضوح بالا و مدارهایی درون یک سیستم مینیاتوری مشابه پوست است.

محققان این سیستم را روی 6 فرد سالم آزمایش کردند. این آزمایش ها نشان داد سیستم مذکور را می توان برای کنترل یک وسیله نقلیه برقی و یک وسیله نقلیه رباتیک کوچک به کار برد.

گام بعدی این پژوهش ارتقای الکترودها و آزمایش سیستم برای افراد با اختلالات حرکتی است. افراد دچار اختلالات حرکتی می توانند به وسیله این سیستم با ماشین ها و رایانه ها ارتباط برقرار کنند. این گجت کوچک مینیاتوری به طور کامل یکپارچه است و می توان به مدت طولانی از آن استفاده کرد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11077

به "وصله پوستی که کنترل ویلچر را آسان می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصله پوستی که کنترل ویلچر را آسان می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید