پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر

به گزارش شیوا مارکت، پاکستان از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرد تا درباره تصمیم هند مبنی بر لغو وضعیت ویژه کشمیر تشکیل جلسه دهد.

پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر

به گزارش خبرنگاران، براساس تصمیم دولت هند ایالت جامو و کشمیر دیگر حق تصویب قوانین داخلی خود را ندارد و غیرکشمیری ها می توانند در این ایالت زمین و مستغلات بخرند. با اعلام لغو این امتیازات، خطوط تلفن، اینترنت و شبکه های تلویزیونی در کشمیر قطع شده و دولت هند محدودیت هایی برای رفت وآمد و تجمعات اعمال نموده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نامه پاکستان به شورای امنیت آمده است: پاکستان به دنبال درگیری نیست اما هند نیز نباید خویشتن داری ما را به عنوان ضعف تلقی کند.

در این نامه به شورای امنیت تصریح شده است: اگر هند تصمیم بگیرد که مجدداً به استفاده از زور متوسل گردد، پاکستان خود را موظف می داند با تمام توان از خود دفاع کند.

پاکستان تأکید کرد، به دلیل پیامدهای خطرناک تصمیم اخیر هند، خواستار تشکیل نشست شورای امنیت است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، هنوز معین نیست که شورای امنیت فورا به این درخواست پاکستان پاسخ خواهد داد یا نه. پاکستان روز شنبه اعلام نموده بود که چین از خواست اسلام آباد برای برگزاری نشست شورای امنیت حمایت می نماید.

شورای امنیت ضمن تایید دریافت نامه از پاکستان، گفت که در مورد این موضوع بحث و رایزنی می نماید و در این زمینه تصمیم مقتضی را خواهد گرفت.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8999

به "پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید