انتها یک استارتاپ!

به گزارش شیوا مارکت، شرکت سانفرانسیسکویی انکی که در زمینه فراوری ماشین های کنترلی با قابلیت کنترل ازطریق گوشی هوشمند فعالیت شهرت داشت، به کار خود سرانجام داد. براساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی Recode، بوریس سافمن، مدیرعامل انکی روز چهارشنبه این خبر را به تعدادی از پرسنل شرکت داده است.

انتها یک استارتاپ!

درصورت تعطیل شدن انکی، حدود 200 نفر از پرسنل شرکت کار خود را از دست خواهند داد. استارتاپ انکی تاکنون بیش از 200 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است.

براساس گزارش منتشرشده از سوی Recode، استارتاپ انکی با کمبود منابع اقتصادی روبرو شده است و دیگر نمی تواند از کسب وکار سخت افزاری و نرم افزاری خود پشتیبانی نموده و برنامه های بلندمدت خود را برای توسعه محصولات موردنظرش دنبال کند.

انکی در گزارش ماه اوت ( مردادماه) خود بیان کرد که از ابتدای شروع فعالیت استارتاپ تا آن تاریخ پیروز به فروش 1.5 میلیون دستگاه ربات شامل ماشین های کنترلی و ربات های شخصی به بازار شده است. ولی ظاهرا این حجم فروش برای ادامه فعالیت انکی کافی نبوده است. سخنگوی انکی در گفتگویی با Recode بیان کرد:

با وجود پیروزیت هایی که در گذشته داشتیم، سعی کردیم درجهت توسعه محصولات آینده و پلتفرم انکی، هرگونه راستای را که منتهی به جذب سرمایه اقتصادی می گردد، مورد آنالیز قرار دهیم. اما مذکرات اقتصادی در مراحل بعدی به نتیجه نرسیدند و نتوانستیم با سرمایه گذاران خود به توافق برسیم. تمام کوشش خود را می کنیم تا از خانواده انکی و پرسنلی که در این مدت ما را کمک کردند، حمایت کنیم. تیم مدیریت انکی همچنان درحال آنالیز گزینه هایی است که بتواند برای حل این مشکل از آن ها استفاده کند.

استارتاپ انکی در سال 2013 با معرفی ماشین مسابقه کنترلی اسباب بازی به نام Anki Drive وارد بازار شد و در همان سال در کنفرانس توسعه دهندگان اپل نیز به نمایش گذاشته شد. این استارتاپ توسط تیمی از بخش رباتیکدانشگاه کارنگی ملون، یکی از دانشگاه های معتبر ایالات متحده کار خود را شروع کرد و در ابتدا روی توسعه ماشین های اسباب بازی رباتیکی مبتنی بر هوش مصنوعی کار می کرد. هوش مصنوعی ماشین های کنترلی اسباب بازی انکی بسیار قدرتمند بود. از سال 2013 به بعد، انکی به راستا خود ادامه داد و کامیونی تحت عنوان Anki Overdrive نیز بعد از معرفی Anki Drive به بازار عرضه کرد.

جدیدترین محصول پرچم دار انکی که در بخش رباتیکی توسعه یافته، Cozmo نام دارد که بسیار قدرتمند است و به لطف ترکیبی از هوش مصنوعی و با انجام حرکات رباتیکی بسیار شبیه به انیماتورهای سابق پیکسار عمل می نماید. این ربات کنجکاو می تواند چهره انسان را تشخیص بدهد و رباتی سخنگو محسوب می گردد. انکی بعد از کازمو، درصدد توسعه نسخه پیشرفته تر این ربات برآمد تا محصولی مورد توجه بزرگسالان به بازار عرضه کند.

زومیت

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: انتخاب
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5527

به "انتها یک استارتاپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها یک استارتاپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید