پدیده ترامپیسم در انتخابات 2020

به گزارش شیوا مارکت، ترامپ به عنوان یک پدیده در سال 2016 مطرح شد و توانست زمینه های آنالیز دموکراسی امریکا و نگاه امریکا از منظر سیاسی، اجتماعی را شکل بخشد. اینکه بگوییم ترامپ یک مکتب فکری است که از آن به عنوان ترامپیسم یاد می گردد، از منظر معیارهای آکادمیک از انطباق چندانی برخوردار نیست.

پدیده ترامپیسم در انتخابات 2020

اما از نظر ژورنالیسم اکنون ترامپیسم به عنوان یک مکتب و ترامپیست ها به عنوان پیروان ترامپ در امریکا، در آوردگاه انتخاباتی در سال 2020 به نمایش نه مبارزه دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در تصاحب کرسی ریاست جمهوری که به مبارزه هواداران ترامپ و مخالفان او برای ماندن در کاخ سفید و یا بازپس گیری آن تبدیل شده است.

این اهمیت انتخابات 2020 را در میان تمام انتخابات موجود در ایالات متحده امریکا افزایش بخشیده است. این مبارزه بر سر کاخ سفید در یک شرایط بحران قانون اساسی برای ششمین بار است که پیش می آید. ولی برای اولین بار است که در ایالات متحده امریکا ژنرال های هفت ستاره حزب جمهوریخواه و حتی دموکرات های دوآتشه در دادن رأی خود با دگردیسی روبه رو شدند. از یک سو ژنرال های هفت ستاره حزب جمهوریخواه و به عبارتی الیگارشی این حزب در رأی دادن و حمایت از ترامپ کوتاهی نموده است و از طرف دیگر دیده شده است که در ایالات متحده امریکا دموکرات هایی یافت شده اند که با وجود گرایش های دموکراتیک به ترامپ جمهوریخواه با جهت گیری های تند و رادیکال او روی آورده اند. این نشان دهنده آن است که در ایالات متحده امریکا لایه هایی از تغییر و تحول در هویت خواهی و هویت طلبی در حال برساختن است. تغییر و تحول در ایالات متحده امریکا دیر یا زود در دو حزب جمهوریخواه و دموکرات گزیرناپذیر خواهد بود.

همان گونه که زمانی حزب هایی به نام توری و ویگ این گونه بودند و تبدیل به احزابی مثل جمهوریخواه و دموکرات شدند. اکنون شاید شاهد آن باشیم که پوست اندازی حزب دموکرات و حزب جمهوریخواه در این جهت چگونه صورت خواهد پذیرفت. به هر تقدیر انتخابات 2020 از این جهت که پدیده ای به نام ترامپ را تصریح یا رد می نماید، از اهمیت برخوردار است. اما آنچه مسلم است، ترامپی که در سال 2016 بدون پشتوانه حزب جمهوریخواه قدرت را در دست گرفت و اکنون بدون حمایت حزب جمهوریخواه در حال جنگ برای باقی ماندن در کاخ سفید است، اثر خود را در تاریخ ایالات متحده امریکا به جا گذاشته است و حساب ویژه ای روی ترامپ در این زمینه در انتخابات 2020 باز شده است و همین فعل و انفعالات موجود در عرصه های گوناگون رسانه ای و سیاسی و موضعگیری های بین المللی نشان دهنده اثرات این پدیده است.

چین: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25076

به "پدیده ترامپیسم در انتخابات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده ترامپیسم در انتخابات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید