پرونده هفت هزار خودروی گم شده روی میز قاضی

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: از دو سال پیش، پیش فروش خودروی تیوولی در شرکت رامک خودرو شروع شد اما هنوز خودرویی به مالباختگان تحویل داده نشده است.

پرونده هفت هزار خودروی گم شده روی میز قاضی

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از پرونده هایی که با تعداد زیادی از مالباخته ها روبه رو است و شاکیان پرونده چندین مرتبه برای احقاق حق خود مقابل دادگستری تجمع کردند پرونده رامک خودرو با بیش از 7000 مال باخته است.

7000 مالباخته و شاکی در این پرونده برای دریافت خودرو تیوولی مبالغ متعددی را به حساب شرکت رامک خودرو واریز کردند، اما حال پس از گذشت چندین سال هنوز نتوانسته اند خودروی خود را تحویل بگیرند.

از دو سال گذشته تعداد زیادی از مردم بابت پیش خرید خودرو تیوولی مبالغ متعددی از 50 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان به حساب این شرکت خودروسازی واریز کردند پول هایی که نه تنها برای خریداران خودرو نشد بلکه ضرر های فراوانی را هم به آن ها وارد کرد.

موضوع پیش فروش خودرو تیوولی توسط رامک خودرو از اواخر سال 95 شروع شد و در آن موقع این شرکت آگهی فروش خودروی مورد نظر خود را با قیمت حدود 100 میلیون تومان منتشر کرد، اما با گذشت چند ماه این شرکت به وظایف خود عمل نکرد و خودرو را به خریداران تحویل نداد.

پول هایی که تبدیل به خودرو نشدند

پس از سرگردانی خریداران توسط شرکت رامک خودرو شاکیان یکی پس از دیگری علیه این شرکت شکایت کردند و پرونده قضایی برای این گروه خودروسازی تشکیل شد.

الیته شرکت رامک خودرو طی چندین اطلاعیه از خریداران درخواست نموده بود که مبالغ متعددی را به حساب این شرکت واریز نمایند، اما با هر بار واریز مبالغ مختلف به حساب شرکت رامک خودرو هیچ خودرویی به خریداران تحویل داده نشد.

هنگامی که پیش فروش شرکت تیوولی توسط رامک خودرو شروع شد قیمت آن حدود 100 میلیون تومان بود، اما حال پس از گذشت 2 سال با توجه به نوسانات بازار قیمت خودرو به حدود 400 میلیون تومان رسیده است.

البته بعضی از مالباختگان از خرید پتروشیمی ارس توسط شرکت رامک خودرو خبر دادند، به گفته شاکیان پرونده پول هایی که برای پیش فروش خودرو به شرکت رامک خودرو پرداخت شده توسط مدیران این شرکت برای خرید سهام پتروشیمی ارس مصرف شده است.

پول مالباختگان چه شده است؟

مدیران این شرکت تا به امروز اعلام نکردند که پول خریداران را کجا مصرف کردند و حاضر به پرداخت آن و حتی اصل پول هم نیستند.

هزاران جلد پرونده تا به امروز برای شرکت رامک خودرو صادر شده و جلسات رسیدگی به آن در حال برگزاری است خواسته مالباختگان صدور حکم کلاهبرداری برای مدیران متخلف رامک خودرو است.

خودرویی که قرار بود با مبلغ 100 میلیون تومان به دست خریداران برسد حال پس از افزایش چند برابری قیمت خودروها مالباختگان به دنبال دریافت اصل پول به همراه ضرر و زیان هایی که طی این سال ها متحمل شده اند، هستند.

در حال حاضر پرونده رامک خودرو با بیش از صد ها کیفرخواست در شعبه 9 دادگاه کیفری در حال رسیدگی است و هنوز برای آن حکمی صادر نشده است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17999

به "پرونده هفت هزار خودروی گم شده روی میز قاضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده هفت هزار خودروی گم شده روی میز قاضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید