پیامد خارجی فتنه، امیدواری دشمن است

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/اصفهان معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فتنه ها پیامدهای مختلف مالی، اجتماعی و بین المللی دارند که پیامد خارجی فتنه، امیدوار کردن دشمن به براندازی نظام اسلامی است.

پیامد خارجی فتنه، امیدواری دشمن است

خداداد فلاح، شامگاه یکشنبه هشتم دی ماه در اجتماع مردمی گرامیداشت یوم الله 9 دی در خمینی شهر اظهار کرد: برای جلوگیری از فراموش شدن تاریخ انقلاب اسلامی برگزاری بزرگداشت حماسه هایی همچون 9 دی با اهمیت است.

وی در خصوص حوادث سال 88، گفت: انتخاباتی که با فتنه به تلخی پیوست و آشوب های هشت ماهه ای که در روز عاشورا به توهین به ائمه انجامید انتها با خروش مردم در 9 دی خاموش شد و این بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگاران، معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بصیر را کسی دانست که از تاریخ عبرت بگیرد و اضافه نمود: از پیامدها، زمینه ها و عناصر به وجود آمده فتنه ها باید عبرت گرفت.

فلاح به زمینه های شکل گیری فتنه88 و توطئه آبان 98 پرداخت و گفت: این عوامل به دو دسته تقسیم می شوند. در دسته خارجی نقشه دشمن براندازی نظام اسلامی بود. در سال 88 دشمن به دلیل شکست از راهبرد پیش رویش راهبرد براندازی نرم یا نافرمانی مدنی را پیش گرفت و در سال 98 به دلیل شکست های پی در پی از محور مقاومت راهبرد توطئه داخلی و جنگ امنیتی را پی گرفت.

وی رویکرد دشمن را در سال 88 دو قطبی سازی عنوان نمود و ادامه داد: از بنیادهای دموکراسی محوری مانند بنیاد صلح استفاده می نمایند چون در زمان انتخابات با توجه به شکافی که در جامعه ایجاد می گردد زمینه را برای براندازی مهیا می دانند و از الگوی انقلاب های رنگی استفاده می نمایند و سال جاری از الگوی بی ثبات سازی استفاده کردند.

فلاح اضافه نمود: دشمن افراد کارکشته ای را برای این اهداف به کار می گیرد، برای بی ثبات سازی ایران از مدل عراق و لبنان استفاده می نماید و با استفاده از بستر نارضایتی های اجتماعی بر اوضاع سوار می گردد. فتنه ها پیامدهای مختلف مالی، اجتماعی و بین المللی دارند که پیامد خارجی فتنه، امیدوار کردن دشمن به براندازی نظام اسلامی است.

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به تحریم های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی گفت: این تحریم ها بر کدام قشر فشار بیشتر می آورد؟ مردم یا حاکمیت؟ پس چطور دایه حمایت از مردم را دارند؟ دشمن عرضه حادثه سازی را در ایران ندارد، اما موزیانه بر بستر حوادث سوار می گردد.

وی اساس رویکرد آمریکا را دشمنی با مردم ایران عنوان نمود و گفت: دشمن در سال 88 بر بستر وقایع سیاسی و اجتماعی که قبل انتخابات شکل گرفت سوار شد و بعد از انتخابات نیز با کلید زدن پروژه تقلب به خیال خود اهدافش را پی گرفت. سال جاری نیز بر بستر نارضایتی های مالی و شوک افزایش قیمت بنزین سوار شد.

فلاح در خصوص پیامد فتنه ها گفت: این توطئه ها برای ایران پیامدهای مالی، اجتماعی و بین المللی دارد. در این توطئه ها 20 میلیارد تومان خسارت مالی معادل یک سوم بودجه عمرانی سال به کشور وارد شده است.

وی با تاکید بر تاثیر روشنگری رهبری در خنثی نمودن فتنه در خصوص نقش مردم در این فتنه ها گفت: مردم در این دو اتفاق فتنه دشمنان را خنثی کردند. با حضور مردم در این دو فتنه امنیت فراهم شد. ایجاد سرمایه اجتماعی برای کشور که در مناسک سیاسی برای نظام سرمایه اجتماعی ایجاد می گردد و این بیانگر پشتیبانی مردم از نظام است.

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اضافه نمود: توطئه دشمن خنثی شد، اما حملات رسانه ای وجود دارد و اعتمادزدایی نسبت به حاکمیت و ایجاد تردید به حاکمیت در دستور کار آن هاست. آن ها در آستانه انتخابات به دنبال مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی هستند.

فلاح به توانمندی های ایران اشاره نمود و گفت: امروز در توانمندی دفاعی به حدی رسیده ایم که با چین و روسیه به عنوان یک نیروی قدرتمند در جهان رزمایش برگزار می کنیم.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15021

به "پیامد خارجی فتنه، امیدواری دشمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد خارجی فتنه، امیدواری دشمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید