چرا جرایم رانندگی اشتباهی ثبت می شوند؟ ، نحوه اعتراض به جرایم اشتباهی

به گزارش شیوا مارکت، رئیس پلیس راهور ناجا توضیحاتی درباره پرداخت جرائم رانندگی و چرایی ثبت جریمه های اشتباهی ارائه کرد.

چرا جرایم رانندگی اشتباهی ثبت می شوند؟ ، نحوه اعتراض به جرایم اشتباهی

به گزارش ایلنا، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا درباره پرداخت جرایم گفت: جریمه هایی که توسط افسران هدایت و رانندگی برای افراد صادر می گردد تا به مرکز ارسال شده و پانچ گردد یک تا پنج روز زمان می برد.

وی با بیان اینکه برای پرداخت جریمه دوماه فرصت باقی است و پس از آن پیامک ارسال جریمه برای فرد ارسال می گردد، ادامه داد: در پیامک جریمه شماره قبض و شناسه موجود است و فرد می تواند به وسیله تلفن همراه خود مبلغ جریمه را پرداخت کند. همچنین به وسیله مراجعه به بانک یا دستگاه خودپرداز و یا به وسیله سایت راهور 120 می تواند این مبلغ جریمه را پرداخت کند.

نحوه اعتراض به جرایم رانندگی اشتباهی

رییس پلیس هدایت و رانندگی ناجا توضیح داد: اگر فردی پس از اینکه توسط افسر جریمه شد، بلافاصله به همراه قبض برای پرداخت به بانک مراجعه کند به دلیل این که قبض جریمه شناسه پرداخت ندارد، بانک قبض جریمه را قبول نمی نماید، از همین رو ما از مردم درخواست می کنیم تا زمانی که پیامک برای آن ها ارسال نشده برای پرداخت جریمه اقدام ننمایند.

سردار هادیانفر گفت: زمانی که پیامک برای فرد ارسال می گردد به معنی این است که اطلاعات فرد در مرکز اجراییات پلیس راهور صحیح است، اما اگر فردی جریمه شد، ولی پیامک برای او ارسال نگردد، باید به دفاتر پلیس +10 یا دفاتر پلیس راهور منطقه محل سکونت خود مراجعه نموده و نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کند.

وی در پاسخ به این سوال که گاهی فرد در یک منطقه حضور ندارد، اما پیامک جریمه برای فرد ارسال می گردد، علت این امر چیست و چگونه می تواند این مشکل را رفع کند، توضیح داد: گاهی اوقات ممکن است خودرو در اختیار فرد دیگری از خانواده باشد و پس از آنالیز دوربین ها این موضوع مشخص می گردد.

وی ادامه داد: در بعضی مواقع نیز به دلیل دستکاری که در پلاک خودرو ایجاد می گردد، این مسائل بروز می نماید و به طور مثال فردی در شیراز پلاک خودرو را مخدوش نموده و مرتکب تخلف هدایت و رانندگی می گردد و به دلیل مسئله ای که در پلاک خودرو وجود دارد، وقتی وارد سیستم می گردد جریمه برای فرد دیگری ارسال می گردد.

رییس پلیس راهور ناجا توضیح داد: گاهی اوقات نیز به دلیل دوقلو کردن پلاک خودرو توسط سارقان این مسائل ایجاد می گردد که در حال ایجاد راه چاره هایی برای حل این معضلات هستیم.

سردار هادیان فر یادآور شد: کمیسیون ماده 5 در مورد رسیدگی به این مسائل و اعتراضات است و زمان رسیدگی به پرونده ها را در این کمیسیون از یک جلسه به سه جلسه در هفته افزایش دادیم تا مردم راحت تر خدمات را دریافت نمایند.

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22262

به "چرا جرایم رانندگی اشتباهی ثبت می شوند؟ ، نحوه اعتراض به جرایم اشتباهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا جرایم رانندگی اشتباهی ثبت می شوند؟ ، نحوه اعتراض به جرایم اشتباهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید