چند روش با حال برای تزیین زولبیا بامیه

به گزارش شیوا مارکت، زولبیا بامیه عضو جدانشدنی سفره های افطار است. با انواع تزیین زولبیا بامیه، تزیین زولبیا بامیه افطار، تزیین زولبیا بامیه عروس، تزیین زولبیا بامیه در ظرف و ... همراه ما باشید.

چند روش با حال برای تزیین زولبیا بامیه

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

خبرنگاران | سرویس خانه داری - زولبیا و بامیه شیرینی خوشمزه و خوشگلی است که دیدن آن به ویژه سر سفره افطار اشتها بر انگیز است. هرچند این شیرینی خوشمزه برای بدن مضرات زیادی دارد و کالری زولبیا بامیه عدد قابل توجهی است، اما خوب به دلیل اینکه زولبیا بامیه ایام روزه داری و ماه رمضان را مزین می نماید، خبرنگاران هم در این مطلب با چند روش باحال و استفاده از خوراکی های تزیینی و ظرف های زیبا، تزیین زولبیا بامیه را به شما آموزش می دهد.

روش تزیین زولبیا بامیه با خوراکی های تزیینی

1- زولبیا ها را روی بشقاب بچینید و بامیه را در وسط زولبیا ها قرار دهید. سپس با استفاده از پودر پسته و گلبرگ های تازه روی زولبیا بامیه ها را تزیین کنید.

2- روی بشقاب شش عدد زولبیا بچینید و بقیه زولبیا ها را به صورت ستونی روی آن قرار دهید، سپس بامیه را در قسمت میانی بشقاب بگذارید و با پودر پسته روی آن را تزیین نمایید.

3- روی یک بشقاب عظیم زولبیا بچینید و اطراف آن را با بامیه تزیین نمایید.

4- از ظرف سرامیکی مخصوص سرو شیرینی استفاده کنید، درون یک کاسه مقداری پودر پسته بریزید و سر بامیه ها را داخل کاسه فرو کنید. سپس بامیه ها را در کنار هم روی ظرف شیرینی قرار دهید.

5- زولبیا را روی ظرف شیرینی بچینید و با پودر پسته تزیین کنید.

6- مقداری غنچه های خشک گل محمدی و خلال پسته تهیه کنید، سپس زولبیا و بامیه ها را روی بشقاب بچینید و با غنچه های گل و خلال پسته، تزیین زولبیا بامیه را تکمیل کنید.

7- روی یک بشقاب کوچک، به شکل دایره ای بامیه بچینید و روی آن زولبیا قرار دهید. سپس روی آن را با باقلوا های مربعی شکل تزیین نمایید. با استفاده از پودر نارگیل، پودر پسته، پودر کنجد و خلال پسته یا زرشک روی ظرف را تزیین نمایید.

8- مقداری پودر نارگیل تهیه کنید، زولبیا بامیه را روی ظرف چیده و با پودر نارگیل روی آن را تزیین نمایید.

9- غنچه های گل خشک کوچک مانند گل محمدی یا گل ختمی را از عطاری تهیه کنید، درون دو ظرف جداگانه زولبیا و بامیه بچینید و با غنچه های گل کوچک زولبیا بامیه ها را تزیین کنید.

10- خلال پسته تهیه نمایید، زولبیا و بامیه را روی ظرف های زیبا بچینید و با خلال پسته تزیین کنید، همراه با چای این شیرینی های خوشمزه را سرو کنید.

11- برای تزیین سفره افطار می توانید خودتان در منزل زولبیا و بامیه درست کنید و موقع درست کردن درون مایع زولبیا، رنگ غذای خوراکی بریزید و زولبیا های رنگارنگ را سر سفره افطار قرار دهید.

روش های تزیین زولبیا بامیه با ظرف های خاص

1- از سینی های باریک مخصوص سرو شیرینی استفاده کنید و زولبیا و بامیه را با سلیقه داخل آن بچینید، سپس همراه با مغزیجات مقوی و چای این شیرینی خوشمزه را برای پذیرایی آماده کنید.

2- از بشقاب های کوچک سفالی استفاده نمایید و درون هر یک مقدار کمی زولبیا و بامیه بچینید و سفره افطار را با آن مزین کنید.

3- از بشقاب های مینا کاری یا صنایع دستی استفاده کنید و زولبیا بامیه ها را درون این ظروف زیبا بچینید.

4- از ظرف های سرامیکی مخصوص سرو شیرینی که شکل های خاص و جالبی دارد، برای چیدن زولبیا و بامیه استفاده کنید.

5- داخل سینی های نقره زولبیا بامیه بچینید و با گل و پسته آن را تزیین نمایید.

نمونه تزیین زولبیا بامیه برای افطار

خوانندگان گرامی مجله خبرنگاران از اینکه با نمونه های تزیین زولبیا بامیه همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم. اگر پیشنهاد و نظری در ارتباط با انواع مدل های زولبیا و بامیه دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک گذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27248

به "چند روش با حال برای تزیین زولبیا بامیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند روش با حال برای تزیین زولبیا بامیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید