چند نفر در روند تقویتی رأی دهندگان انتخابات افغانستان ثبت نام نموده اند؟

به گزارش شیوا مارکت، کمیسیون انتخابات افغانستان بیان کرد که با گذشت حدود 10 روز از زمان شروع روند ثبت نام رأی دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بیش از 400هزار نفر در این روند ثبت نام نموده اند.

چند نفر در روند تقویتی رأی دهندگان انتخابات افغانستان ثبت نام نموده اند؟

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حواعلم نورستانی رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان به خبرنگاران در کابل گفت: تاکنون 264هزار مرد و 138هزار زن به مراکز ثبت نام در 33 ولایت افغانستان مراجعه نموده اند.

قرار است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان از فهرست رأی دهندگان انتخابات پارلمانی این کشور استفاده گردد، اما روند ثبت نام تقویتی نیز برای کسانی که به تازگی به سن 18 سالگی رسیده اند، افرادی که دوباره به کشورشان برگشته اند یا آنهایی که از ثبت نام در روند انتخابات پارلمانی خودداری نموده بودند، در حال برگزاری است.

حضور مردم در مراکز ثبت نام در ولایت غزنی نیز اقبال چندانی نداشته و تنها 59هزار نفر از جمله 662 زن در آن شرکت نموده اند، زیرا مردم این ولایت پیش از این با طرح قومیتی کمیسیون انتخابات مخالف بودند.

به گفته کمیسیون انتخابات پارلمانی افغانستان نزدیک به 9.5میلیون نفر در فهرست رأی دهندگان انتخابات پارلمانی این کشور وجود دارد که رقم نهایی از روند ثبت نام تقویتی نیز به این فهرست اضافه خواهد شد.

تنها 10 روز از مهلت 22 روزه روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گذشته است و هنوز هم این امیدواری وجود دارد که افراد بیشتری در این روند ثبت نام نمایند.

روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بدون استفاده از فناوری بیومترک و به صورت غیرهوشمند صورت می گیرد؛ موضوعی که نگرانی ها درباره تفکیک ثبت نام نمایندگان تکراری را برانگیخته است.

بعضی از نهادهای نظارت نماینده و جریان اپوزیسیون روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان انتخابات ریاست جمهوری بدون استفاده از فناوری بیومتریک را شگرد دولت این کشور برای مهندسی انتخابات ریاست جمهوری این کشور می دانند.

.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6925

به "چند نفر در روند تقویتی رأی دهندگان انتخابات افغانستان ثبت نام نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر در روند تقویتی رأی دهندگان انتخابات افغانستان ثبت نام نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید