کارگاه های تربیت مدرس فارسی در همایش آزفا

به گزارش شیوا مارکت، سه کارگاه تدریس عملی مهارت های زبانی به یاری فناوری، تهیه، تدوین و مناسب سازی مواد آموزشی به دست معلم و استانداردها و روش های فراوری محتوای الکترونیکی چندرسانه ای در آموزش زبان فارسی در دومین همایش دوسالانه آزفا برگزار خواهد شد.

کارگاه های تربیت مدرس فارسی در همایش آزفا

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، دومین همایش دو سالانه آزفا 21 و 22 آبان ماه توسط بنیاد سعدی و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد و طی آن، علاوه بر ارائه مقالات، برنامه هایی مانند کارگاه های تخصصی تدریس زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، نمایشگاه کتاب ناشرانی که در زمینه رشته تخصصی آزفا کتاب متتشر نموده اند و... اجرا می گردد.

کارگاه تهیه، تدوین و مناسب سازی مواد آموزشی به دست معلم توسط دکتر افسانه غریبی، استاد مدعو دانشگاه الزهرا روز 21 آبان ماه ساعت 8 تا 12، کارگاه استانداردها و روش های فراوری محتوای الکترونیکی چندرسانه ای در آموزشی زبان فارسی توسط دکتر طوفانی نژاد، محقق مهمان دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در آمریکا (CSUF) و دانشگاه استرالیای جنوبی (UniSA)) روز 21 آبان، ساعت 13 تا 17 و کارگاه تدریس مهارت های زبانی به یاری فناوری توسط دارا تفضلی، دارای دکتری زبان و فرهنگ با تخصص آموزش و یادگیری زبان به یاری فناوری از دانشگاه کوروبا، اسپانیا، روز 22 آبان ساعت 8 تا 12 برگزار می شوند.

در کارگاه استانداردها و روش های فراوری محتوای الکترونیکی چندرسانه ای در آموزشی زبان فارسی به ارائه مباحثی همچون؛ تفاوت ها و شباهت های اصلی محتوای چاپی با محتوای الکترونیکی، انواع محتوای الکترونیکی در آموزش زبان فارسی و نرم افزارهای مورد استفاده در فراوری محتوای الکترونیکی و روش استفاده از آن پرداخته می گردد.

انتخاب منبع آموزشی مناسب، یا مناسب سازی مواد آموزشی موجود با نیازهای دوره، اصول و راهبردهایی دارد و لازم است مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به دانش و مهارت مربوط به این اصول و راهبردها مجهز شوند تا بتوانند در شرایط متفاوت، تصمیم های روا، پایا و عملی بگیرند. بر همین اساس کارگاه تدوین و مناسب سازی مواد آموزشی به دست معلم برنامه ریزی شده است.

سرفصل های این کارگاه شامل؛ انواع روش های مناسب سازی مواد آموزشی، گام های تهیه مواد آموزشی (شناخت زبان، نیازسنجی، انتخاب و درجه بندی)، گام های تدوین مواد آموزشی (اصول و تکنیک های تدوین مواد آموزشی)، تهیه نقشه محتوایی و طراحی قالب و محتوا می شوند.

در کارگاه تدریس عملی مهارت های زبانی به یاری فناوری، مخاطبان پس از آشنایی با مفاهیم مقدماتی آموزش و یادگیری به یاری فناوری به آنالیز برخی نظریه های مرتبط می پردازند و درنهایت به صورت عملی با نحوه استفاده از فناوری در کلاس های درس آشنا می شوند.

این کارگاه نیز سرفصل هایی همچون؛ چیستی و چرایی فناوری در آموزش و یادگیری زبان، فواید و مضرات کاربرد فناوری در آموزش و یادگیری زبان، نظریه های زبان شناسی و آموزشی مرتبط، فناوری های نوظهور در آموزش و یادگیری زبان (از تلفن هوشمند تا روبات های انسان نما) و آموزش مهارت های چهارگانه به همراه تلفظ و املای واژه ها (با استفاده از تلفن همراه - شبکه های اجتماعی - وب سایت های اینترنتی - محیط های یادگیری مجازی و فناوری های متنوع دیگر) دارد.

هزینه ثبت نام در این کارگاه ها برای دانشجویان 50 هزار تومان و برای سایر افراد 70 هزار تومان است و علاه مندان می توانند برای ثبت نام به سایت www.azfa2.ir مراجعه نمایند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1768

به "کارگاه های تربیت مدرس فارسی در همایش آزفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه های تربیت مدرس فارسی در همایش آزفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید