کشف گور دسته جمعی با 200 جسد در یک زمین کشاورزی در سوریه

به گزارش شیوا مارکت، کشاورزان در اطراف شهر رقه در شمال سوریه یک گور دسته جمعی شامل 200 جسد را کشف کردند.

کشف گور دسته جمعی با 200 جسد در یک زمین کشاورزی در سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اخیرا تعدادی از کشاورزان در روستای السمرا در شرق شهر رقه در شمال سوریه، به هنگام کار یک گور دسته جمعی حاوی 200 جسد را کشف نموده اند.

به نوشته وبسایت العربی الجدید، یک مقام شورای شهر الرقه وابسته به نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) امروز (سه شنبه) در این باره گفت که تعدادی از کشاورزان به نیرو های قسد اطلاع دادند که حفره ای در یک زمین کشاورزی کشف نموده اند که حاوی تعدادی جسد است.

او گفت که یک گروه مخصوص که بر روی گور های دسته جمعی به جا مانده از داعش کار می نماید، با حضور در محل از وجود بیش از 200 جسد داخل این حفره اطلاع داد؛ بنابراین گزارش گور دسته جمعی کشف شده بیست و پنجمین گوری است که از زمان آزادی شهر رقه از دست داعش، کشف می گردد. این شهر در اکتبر 2017 (مهر ماه 1396) از اشغال داعش خارج شد و از آن موقع تا کنون 5780 جنازه از گور های دسته جمعی کشف شده است.

به گفته منابع محلی بیشتر این اجساد شامل نظامیان و غیر نظامیانی است که داعش آن ها را اعدام نموده است. بعضی نیز به تلفات غیر نظامیان در جریان حملات هوایی آمریکا در جریان عملیات آزادسازی شهر رقه مربوط می گردد. بعضی از گور های دسته جمعی نیز برای عناصر داعش است که در روز های آخر حضور خود در شهر رقه، زمان کافی برای دفن تک تک عناصر خود را نداشتند و مجبور به دفن دسته جمعی بودند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18747

به "کشف گور دسته جمعی با 200 جسد در یک زمین کشاورزی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گور دسته جمعی با 200 جسد در یک زمین کشاورزی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید