کمیته قضایی سرنوشت رئیس جمهور را معین می کند

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: رئیس کمیته رهبری استیضاح رئیس جمهوری آمریکا بیان نمود، تحقیقات در مورد تعاملات دونالد ترامپ با اوکراین به زودی وارد فاز جدیدی می شود و قانونگذاران قصد دارند گزارشی منتشر کنند که می تواند به صدور اتهامات استیضاح علیه رهبری کاخ سفید منجر شود.

کمیته قضایی سرنوشت رئیس جمهور را معین می کند

به گزارش خبرگزاری رویترز، آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا دوشنبه گفت، کمیته های دخیل در فرایند استیضاح پس از بازگشت قانونگذاران از تعطیلات جشن شکرگزاری در تاریخ سوم دسامبر (12 آذر)، گزارشی را برای کمیته قضایی مجلس کنندگان آمریکا ارسال می کنند.

آدام شف در نامه ای به اعضای کنگره همچنین گفت، در گزارش مذکور موارد متعددی از سرپیچی کاخ سفید از همکاری با این تحقیقات ذکر می شود و این ناکامی دولت ترامپ از همکاری می تواند، اساس یک ماده جداگانه استیضاح -یا اتهام رسمی مانع تراشی کنگره- علیه این رئیس جمهوری جمهوری خواه باشد.

این قانونگذار دموکرات کمیته اطلاعاتی نوشت: ده ها شاهد از دستور رئیس جمهوری ترامپ برای سرپیچی از احضاریه های قانونی پیروی کردند و کاخ سفید، وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، دفتر مدیریت و بودجه و وزارت انرژی هیچ سندی را در پاسخ به احضاریه ها ارائه ندادند. در حقیقت، این کمیته ها هیچ سندی از هیچکدام از دستگاه های قوه مجریه دریافت نکردند.

تهیه این گزارش، پیش نیاز لازم برای رای گیری احتمالی در مجلس کنندگان تحت رهبری دموکرات ها در مورد استیضاح ضد ترامپ است. آدام شف در این نامه گفت: شهادت و اسنادی که ما پیروز به دستیابی به آن ها شده ایم، الگویی حقیقی را فاش می کند که بسیار منکوب کننده، مسلم و نکوهیده است.

هفته گذشته این هیأت اطلاعاتی دو هفته جلسه علنی را پشت سر گذاشت؛ پس از چندین هفته مصاحبه با شاهدان پشت درهای بسته که هدفش فراهم کردن زمینه برای تهیه گزارشی است که اکنون کنندگان مجلس در حال کار روی آن هستند. شف گفت که تحقیقات همچنان ادامه دارد، اما محققان ممکن است استشهادها یا دادرسی های بیشتری را برگزار کنند.

اگر مفاد استیضاح به تصویب برسد، سنای تحت کنترل جمهوریخواهان بعدا محاکمه ای را در مورد محکوم کردن ترامپ و حذف او از سمت ریاست جمهوری برگزار می کند. جمهوری خواهان تمایل اندکی برای حذف ترامپ که به دنبال انتخاب مجدد در سال 2020 است، نشان داده اند. ترامپ هرگونه عمل ناشایست را انکار می کند و او و بسیاری از همکاران جمهوری خواه خودش در کنگره، این تحقیق را به عنوان ساختگی، جعلی یا تلاش دموکرات ها برای براندازی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 رد کرده اند.

310 310

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13797

به "کمیته قضایی سرنوشت رئیس جمهور را معین می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته قضایی سرنوشت رئیس جمهور را معین می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید