گران شدن مواد اولیه، عامل افزایش قیمت لوازم خانگی

به گزارش شیوا مارکت، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در داخل، شاهد گران شدن محصولات در بازار هستیم.

گران شدن مواد اولیه، عامل افزایش قیمت لوازم خانگی

حسن حسنی سفیدآبی فراهانی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) در گفت وگو با خبرنگار گفت: از آنجایی که مواد اولیه در داخل افزایش قیمت داشته است، شاهد گران شدن در بازار هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی با بیان اینکه دولت نقش مهمی در مشخص قیمت مواد اولیه دارد، اعلام کرد: بسیاری از مواد اولیه که در داخل کشور موجود است گران شده است به طور مثال قیمت ورق آهن، مس و غیره که در داخل فراوری می گردد را دولت مشخص می نماید. ورق برنج در سال گذشته 85 هزار تومان بود اما سال جاری به 100 هزار تومان رسیده است.

این مقام مسئول در مورد میزان واردات لوازم خانگی فلزی، تشریح کرد: خوشبختانه واردات لوازم خانگی در کشور به صفر رسیده است و قاچاق به دلیل شیوع ویروس کرونا زمین گیر شده است. اگر در تامین مواد اولیه به مشکل بر نخوریم، در حال حاضر بهترین فرصت برای فراوری نمایندگان داخلی است تا بتوانند خود را در این صنف تقویت نمایند.

فراوری لوازم خانگی داخلی رونق گرفت/ آیا برند های کره ای در ایران ورشکست شدند؟

حسنی سفیدآبی فراهانی ادامه داد: متاسفانه مواد اولیه به سختی تهیه می شوند و زمانی هم که تهیه می شوند، گران هستند که همین موضوع به یک معضل عظیم برای فراورینمایندگان کشور تبدیل شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی در مورد صادرات لوازم خانگی، اعلام کرد: بیشترین صادرات لوازم خانگی از جمله بند رخت، میز اتو و غیره به کشور عراق است که ارزآوری خوبی هم برای کشور داشته است.

او در مورد ساخت لوازم خانگی در کشور، گفت: به همت فراوری نمایندگان توانسته ایم چرخ گوشت، پلوپز، چایی ساز، همزن، جاروبرقی و بسیاری از لوازم دیگر آشپزخانه را در داخل کشور فراوری کنیم که دیگر احتیاجی به واردات این مواد نیست و چه بسا واردات به این صنف لطمه وارد خواهد نمود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی در خاتمه تشریح کرد: تمام اجناسی که در داخل کشور فراوری می شوند با کیفیت و به روز هستند و این موضوع جزو افتخارات کشور به شمار می رود، تا به حال رشد بسیار خوبی در فراوری محصولات ایرانی داشته ایم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20363

به "گران شدن مواد اولیه، عامل افزایش قیمت لوازم خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران شدن مواد اولیه، عامل افزایش قیمت لوازم خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید