تبادل نظر با محمدرضا ژاله؛ ول کنم به چشات اتصالی نموده!

به گزارش شیوا مارکت، روزنامه هفت صبح - علی رستگار: خود من با اسم محمدرضا ژاله از شوخی توییتری با یکی از ویدئوهاش که میگفت: ول کنم به چشمات اتصالی نموده آشنا شدم. خب بیشتر فضا درباره او انتقادی بود و بهانه ای برای بذله گویی.

تبادل نظر با محمدرضا ژاله؛ ول کنم به چشات اتصالی نموده!

در اینستاگرام اما چک کردم دیدم وضعیت خیلی متفاوت است. مردم خیلی جدی ویدئوهای او را بازنشر میدهند و تحسینش مینمایند.

در فاصله یک 24 ساعته که من آنالیز کردم تعداد فالوئرهای او از 740 هزار نفر به 762 هزار نفر رسید و با این روند پیش برود تا چند روز آینده مرز یک میلیون نفر را هم رد میکند.

کنجکاو شدیم که با این پدیده جدید اینستاگرامی گفت و گو کنیم. ظاهرا قبلا در چند فیلم و سریال هم حضور کوتاهی داشته و حالا بیشتر کار گویندگی و دوبله انجام میدهد.

دانشجوی انصرافی سینماست و میگوید از دست پدرخوانده های سینما به اینستاگرام پناه آورده. این گفت و گو به درخواست خود او به صورت مکتوب انجام شد.

در متنی که در پاسخ سوالات فرستاد معین است او خیلی سعی نموده از کلمات تثقیل استفاده نکند. نمی دانم هم چرا. بعید میدانم همواره ان شکلی صحبت کند. حداقل پشت تلفن که اینطوری نبود. برخی جاها خودم هم منظورش را متوجه نشدم و از خودش هم نپرسیدم.

فقط در خصوص موسیقی امبینت که گفت علاقه کمی دارد کمی بیشتر گپ زدیم اما گفتم شاید برای شما جالب نباشد در مصاحبه نیاوردم.

محمدرضا ژاله متولد 30 مرداد 1369 است. به نظر من که جوان خوبی آمد کاش کمتر اذیتش کنیم. هرچند که خودش میگوید از شوخی ها دلخور نمیشود.

این جهت که در دوره ای با کار خبرنگاری آغاز کردی و بعد به سمت بازیگری و گویندگی رفتی چطور طی شد؟ آیا انتخاب آگاهانه بود، تصادفی بود یا صرفا بازیگوشی های مقطعی برای تجربه های جدید؟

من مدت کوتاهی خبرنگار موسسه مطالعات ایران و اوراسیا وابسته به سفارت روسیه بودم. هر فعالیتی که بنده در طول زندگی هنری انجام دادم در طول حرفه اصلی ام یعنی بازیگری بوده و هست.

بعد چطور به فکر ساختن این ویدیوهای اینستاگرامی افتادی؟

زمانی آغاز به فراوری محتوای فرهنگی در فضای مجازی کردم که از ادامه دادن در فضای انحصار طلبانه سینما دست کشیدم. من ناقض منطق ضرب المثل یک دست صدا نداره شدم. ثابت کردم به تنهایی هم میشود جریان ساز شد بدون وابستگی به پدر خوانده ها.

فکر میکنی با این چند کلیپ مشهور شدی؟

مخاطب این روزهای فضای مجازی جهش انتلکتی در راستای تکامل برداشته و از شعور به شدت بلایی برخوردار است. همزادپنداری، آسیب شناسی اجتماعی، گفتار درمانی و رویکرد سایکودرام در این ویدیو ها مسبب جهت دار کردن ذهن مخاطب سمت اعتلای صندلی انسانیت در قالب انسان برتر نموده است. اقلیمی از عقاید. اقلیمی حاصل خیز، برای شکوفایی احترام به تفاوت ها.

فکر میکنی مخاطبان این ویدئوها چه گروه سنی و چه اقشاری هستند؟

اگر به دنبال قشر فرهیخته در فضای مجازی میگردید سراغ صفحه بنده رو بگیرید.

چرا که متشکل از واریاسونی از زیباترین رنگهای قومی و عقیده است. همسو در یک هدف. پرسه در دهلیزهای روشنگری.

کسی تا حالا نگفته که جنس این کارها و نحوه قرار دریافت جلو دوربین نشانه هایی از خودشفتگی دارد؟

فرم ارائه اهمیت چندانی در قیاس با محتوا ندارد. ولی غایت تلاشم تامین خوراک ذهنی همه اقشار و مخاطبان است.

از بازیگری بیشتر پول در آوردی یا جذب اسپانسر برای این ویدئوهای اینستاگرامی؟

دور از انصاف است اگر بگویم بازیگری آورده اقتصادی برای من نداشت. داشت اما باید متحمل مصائب مسیحی میشدم که ریشه در این جمله امری تهیه نماینده بر حق دادنی نیست دریافتی است من نمیدهم برو بگیر داشت. اسپانسر ها بیشک نفس عمل پاک تری دارند.

از این شوخی هایی که طی هفته های اخیر با کلیپ هایت شده ناراحت نشدی؟

نه اصلا.

قبول داری جملات در کلیپ هایت به طور افراطی ای لطیف و احساسات گرایانه ادا میشود؟

بشین و بفهم و بتمرگ هر سه ناقل یک مفهوم است. من در زندگی شخصی همواره از لطفا بنشین استفاده کردم و همچنین در عواطف و احساساتم. شاید از منظر دیگران مخرج سردی و بی مهری ها باوری است استخوانی که عاطفه فقط اسم یک خانم است و لاغیر. ولی برای جغرافیایی از احساسات پر از مناظر بکر لایتناهی ست که نه خبری از همنوع خواری روحی است و نه تبعیض و فقط عشق ورزیدن.

بین اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسی را رقیب خود میدانی؟

فکر نکنم کسی در حال حاضر چنین کاری یعنی ترکیب نویسندگی، گویندگی و اجرا را به شیوه بنده انجام بدهد. ولی قطعا شاد میشم اگر کسانی در این سبک فعالیت نمایند.

چه سبک از موسیقی را میپسندی؟

سبک چیل آوت و امبینت.

دوست داری خودت هم خواننده شوی؟

بیشتر برای خودم بله.

از بین ژانرهای سینمایی کدام را میپسندی؟

سینماوریته و سینمای سورئالیستی.

کارگردان و بازیگر مورد علاقه ات کیست؟ در سینمای ایران با کسی رفاقت داری؟

بیشتر افراد رو مطالعه میکنم تا اینکه به آنها علاقه مند بشوم و این مطالعه ممکن است که ضعیف ترین تا قوی ترین های حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون را در بر بگیرد. علاقه ای به ذکر نام کسی ندارم.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6884

به "تبادل نظر با محمدرضا ژاله؛ ول کنم به چشات اتصالی نموده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل نظر با محمدرضا ژاله؛ ول کنم به چشات اتصالی نموده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید