گوگل روی مرورگری برای iOS کار می نماید که قوانین اپل استور را زیر پا می گذارد

به گزارش شیوا مارکت، توسه دهندگان Chromium گوگل در حال کار روی یک مرورگر وب آزمایشی برای iOS هستند که محدودیت های موتور مرورگر اپل را از بین می برد.

گوگل روی مرورگری برای iOS کار می نماید که قوانین اپل استور را زیر پا می گذارد

قوانین اپ استور اپل حکم می نماید که برنامه های مرورگر از موتور WebKit استفاده نمایند، اما گوگل با این مرورگر می خواهد این رویه را کنار بگذارد.

توسه دهندگان Chromium گوگل در حال کار روی یک مرورگر وب آزمایشی برای iOS هستند که محدودیت های موتور مرورگر اپل را از بین می برد.

براساس گزارش The Register، این مرورگر آزمایشی که به طور فعال به وسیله توسعه دهندگان پیگیری می گردد، از موتور Bling گوگل استفاده می نماید. با این حال، اگر گوگل بخواهد آن را در اپ استور منتشر کند، روند آنالیز اپلیکیشن اپل را پشت سر نمی گذارد.

قوانین اپ استور اپل حکم می نماید که برنامه های مرورگر iOS و iPadOS باید از موتور مرورگر این WebKit این شرکت استفاده نمایند. در حالی که مرورگر هایی مانند کروم و مایکروسافت اج در macOS و ویندوز با پروژه متن باز کرومیوم ساخته شده اند، نسخه iOS آن ها مجبور به استفاده از WebKit اپل هستند که این امر باعث می گردد رفتاری مشابه سافاری داشته باشند.

ویژگی های مرورگر گوگل برای iOS

براساس کد های قابل مشاهده، برنامه ظاهراً شبیه آغاز ساخت یک مرورگر جایگزین به نظر می رسد و در این مرحله هنوز فاقد بعضی از ویژگی های کلیدی است. گوگل ادعا می نماید که این برنامه صرفاً یک نمونه آزمایشی با هدف درک جنبه های خاصی از عملکرد در iOS است و در دسترس کاربران نخواهد بود و ما همچنان از سیاست های اپل تبعیت می کنیم.

با این حال، گوگل با پروژه آزمایشی مرورگر iOS خود می تواند در پی ایجاد تغییراتی در قوانین پلتفرم اپل باشد که باعث می گردد یک مرورگر واقعاً داخلی را منتشر کند. محدودیت موتور مرورگر اپل در چند وقت گذشته موضوع آنالیز های ضدتراست زیادی بوده که اخیراً به وسیله دولت بایدن صورت گرفته است که تصویب قانون جدیدی را برای شرکت هایی مانند اپل توصیه نموده است که به موجب آن از ممنوع کردن موتور های مرورگر جایگزین در پلتفرم این شرکت جلوگیری می گردد.

در همین رابطه، انتظار می رود قانون بازار های دیجیتال اتحادیه اروپا، اپل را مجبور کند تا از سال آینده انتشار استور های اپلیکیشن شخص ثالث را مجاز کند و محدودیت های موتور مرورگر خود را لغو کند.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 30027

به "گوگل روی مرورگری برای iOS کار می نماید که قوانین اپل استور را زیر پا می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل روی مرورگری برای iOS کار می نماید که قوانین اپل استور را زیر پا می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید