گیاه هوشمندی که با حرکت دست جابجا می گردد

به گزارش شیوا مارکت، محققان دانشگاه ام آی تی از فراوری انواع جدیدی از گیاهان خبر داده اند که به گیاهان بونوئیک شهرت یافته و قادر به درک حرکات دست و نیز حرکت دادن خود به وسیله دریافت فرامین رایانه ای هستند.

گیاه هوشمندی که با حرکت دست جابجا می گردد

گیاهان یادشده را می توان برای یاری به حرکت وسایل رباتیک نیز به کار گرفت.

گیاهان یادشده می توانند در آینده کاربردهای گسترده ای پیدا نمایند. به عنوان مثال می توان از گیاهان مذکور برای محافظت از منازل، برقراری ارتباط با دوستان و اقوامی که در فاصله دوری به سر می برند، ارسال پیغام های هشدار دهنده برای افراد بدون احتیاج به حسگر یا نمایشگرهای رایانه ای و غیره استفاده کرد.

هارپریت سارین یکی از اعضای گروه تحقیقاتی طراح این گیاهان در این مورد می گوید: گیاهان می توانند به بهترین وسایل الکترونیکی مبدل شوند که ما در اختیار داریم. هدف ما آنالیز دقیق تر طبیعت و همگام شدن با آن است تا بتوانیم از مزایای گیاهان بیشتر استفاده کنیم.

برای ایجاد تغییرات یادشده در گیاهان در آنها الکترودهای خاصی کار گذاشته می گردد که به وسیله رایانه قابل کنترل هستند. اپلیکیشنی که به همین منظور طراحی شده تحریک بخش های مختلف گیاه و دریافت فرامین را توسط آنها ممکن می نماید.

البته بدین منظور می توان بعضی گیاهان را سیم کشی نیز کرد و بدین شیوه از سیم های یادشده به عنوان آنتنی برای شناسایی حرکات دست افراد و واکنش در برابر آنها استفاده کرد.،مهر

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7317

به "گیاه هوشمندی که با حرکت دست جابجا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاه هوشمندی که با حرکت دست جابجا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید