2 دستگاه پیشرفته رادیوتراپی درمان سرطان برای کرمانشاه خریداری شد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بالاخره نتیجه تلاش های طولانی مدت تیم دانشگاه به ثمر نشست و 2 دستگاه شتابدهنده خطی پیشرفته و ورژن روز دنیا وارد کرمانشاه شد تا یک گام محکم دیگر به راه اندازی مدرن ترین مرکز جامع سرطان کشور در مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) نزدیک شویم.

2 دستگاه پیشرفته رادیوتراپی درمان سرطان برای کرمانشاه خریداری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی جمعه 13 تیر اضافه نمود: این 2 دستگاه فوق پیشرفته که در کنار یک دستگاه پت اسکن، سایکلترون، توموتراپی، سایبرنایف و براکی تراپی در مرکز جامع سرطان استان با ظرفیت 128 تخت شیمی درمانی و بخش های کلینیکی و پاراکلینیکی مجهز از جمله ای آرسی پی، سی تی اسکن وام آرای و اتاق عمل های ویژه با متخصصین و کادر درمان مجرب نصب خواهد شد، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را در زمره سرآمدترین مراکز تشخیص و درمان سرطان کشور قرار خواهد داد.

وی گفت: اعتبار خرید این 2 دستگاه با ارز آزاد نزدیک به 100 میلیارد تومان بوده که با پیگیری های مجموعه دانشگاه و همکاری دلسوزان استان تبدیل به این 2 محصول ارزشمند و فناورزی پیشرفته شده است.

مرادی اظهارداشت: سال گذشته دستگاه فوق پیشرفته دیگری در همین حوزه و با ارزش نزدیک به 100 میلیارد تومان وارد دانشگاه شد که تا به امروز تنها 2 مدل از این دستگاه؛ یک دستگاه برای اصفهان و یک دستگاه برای کرمانشاه وارد کشور شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: 2 دستگاه فوق پیشرفته تشخیصی دیگر به نام پت اسکن و سایکلترون نیز به ارزش مجموع نزدیک به 150 میلیارد تومان برای مرکز موصوف عقد قرارداد شده که به زودی مرحله اجرایی این 2 پروژه عملیاتی خواهد شد.

مرادی اضافه نمود: دستگاه های مورد اشاره همگی در مرکز جامع سرطان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که تا به امروز نزدیک به 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از هفته گذشته تیمی متشکل از مدیران ارشد دانشگاه ماموریت تکمیل و رفع موانع این پروژه عظیم را عهده دار شده اند.

وی گفت: تا به امروز تنها یک دستگاه شتابدهنده خطی فعال در استان وجود داشته که نوبت خدمات پرتودرمانی بیماران سرطانی با این تک دستگاه گاهی طولانی می شد که امید است با بهره برداری از این مجموعه کم نظیر شاهد کاهش آلام بیماران سرطانی استان و حتی استان های همجوار باشیم.

مرادی شرح داد: در این صورت چند سال پیش از موعد به اهداف سند چشم انداز 1404 درمان و همچنین سند سرطان خواهیم رسید که یک موفقیت بی نظیر در تاریخ تشکیل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و بلکه کشور شمرده می شود و به طور قطع سیمای سلامت استان را در عرصه داخلی و بین المللی متحول خواهد کرد.

به گفته او، دستگاه های یاد شده ساخت انگلستان بوده و از طریق هیات امنای صرفه جویی ارزی وارد کشور شده است.

اکنون 2 هزار و 680 تخت بیمارستانی در قالب 18 بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، 2 بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و دو بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 34 شهر و 2 هزار و 595 روستا است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21388

به "2 دستگاه پیشرفته رادیوتراپی درمان سرطان برای کرمانشاه خریداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 دستگاه پیشرفته رادیوتراپی درمان سرطان برای کرمانشاه خریداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید