27 پروژه حوزه بهداشت و درمان سمنان به بهره برداری می رسد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، نوید دانایی عصر یک شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه طی دهه فجر در حوزه تحت پوشش این دانشگاه 27 پروژه درمانی به بهره برداری می رسد، ابراز داشت: برای افتتاح این طرح ها بالغ بر 102 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

27 پروژه حوزه بهداشت و درمان سمنان به بهره برداری می رسد

وی بابیان اینکه 60 عنوان برنامه در کارگروه بهداشت و درمان ستاد دهه فجر پیش بینی شده است، اضافه نمود: غیر از دانشگاه علوم پزشکی سایر نهادها نیز در این کارگروه عضویت داشته و دارای برنامه های متنوعی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه برنامه های دهه فجر سال جاری در حوزه تحت پوشش این دانشگاه شامل دو حوزه بهداشت و درمان است، ابراز داشت: راه اندازی پایگاه های بهداشت روستایی، مراکز جامع سلامت، درمانگاه طب سالمندی از جمله پروژه های قابل افتتاح را تشکیل می دهند.

دانایی در ادامه توضیح داد: در حوزه زیرساخت های بهداشت درمان طی 40 سال گذشته به نحوی رشد داشتیم که امروز امید به زندگی در استان سمنان به 79 سال افزایش یافته است در حالی که این شاخص در زمان قبل از انقلاب 54 سال گزارش می شد.

وی بابیان اینکه قبل از انقلاب به ازای هر یک هزار تولد 110 نوزاد از بین می رفت، اضافه نمود: امروز خوشبختانه این شاخص به شش نفر در ازای یک هزار تولد رسیده است که نشان می دهد پیشرفت های پزشکی توانسته در زمینه کاهش مرگ و میز نوزادان بسیار چشمگیر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه قبل از انقلاب نگرانی ها بابت شیوع بیماری های واگیردار بود، اضافه نمود: با برنامه ریزی های مناسب توانستیم به جایگاهی دست پیدا کنیم که این بیماری ها کاملا در استان سمنان کنترل شده هستند.

به گزارش خبرنگاران، سه هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سمنان مشغول تحصیل هستند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2970

به "27 پروژه حوزه بهداشت و درمان سمنان به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 پروژه حوزه بهداشت و درمان سمنان به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید