30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری می رسد

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از 2 برابر شدن ظرفیت اقامتی استان سمنان تا دو سال آینده خبر داد و گفت: 30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری می رسد.

30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگاران از سمنان، حسین خواجه بیدختی بعدازظهر امروز دیدار با مشاوران بخش گردشگری شرکت خارجی از اختصاص سرمایه گذاری لازم برای افزایش ظرفیت اقامتی در استان سمنان خبر داد و با اشاره به ظرفیت اقامتی استان سمنان در حال حاضر گفت: در حال حاضر ظرفیت اقامتی استان سمنان یک هزار و 250 نفر شب است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به برنامه ریزی اجرا شده در راستای افزایش ظرفیت اقامتی در استان سمنان گفت: سرمایه گذاری لازم برای افزایش ظرفیت اقامتی این استان و ساخت هتل وغیره اجرا شده و پیش بینی می شود ظرفیت اقامتی در استان سمنان تا دو سال آینده دو برابر شود.

بیدختی با بیان اینکه استان سمنان در بخش های مختلف طبیعی و تاریخی دارای ظرفیت های مناسب برای توسعه صنعت توریسم است اضافه کرد: باید زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری در استان سمنان ایجاد شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از به بهره برداری رسیدن 30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان در آینده نزدیک خبر داد.

بیدختی با بیان اینکه استان سمنان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در بخش گردشگری است از وجود 27 کاروانسرای تاریخی در این استان خبر داد و اضافه کرد: این استان در جهت جاده ابریشم قرار داشته و این کاروانسراها نیز به این منظور ساخته شده اند.

وی بر ضرورت ایجاد زیرساخت ها لازم برای توسعه صنعت گردشگری در این استان تأکید کرد و گفت: سالانه تعداد زیادی مسافر از محورهای مواصلاتی استان سمنان عبور می کنند بنابراین ضرورت دارد تا زمینه لازم برای تبدیل استان از معبر به مقصد فراهم شود.

مشاور شرکت خارجی Link Me نیز در این دیدار گفت: برای توسعه صنعت گردشگری در استان سمنان باید این استان بیش ازپیش در سطح بین الملل معرفی شود.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16222

به "30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید