85 هزار دامغانی تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند

به گزارش شیوا مارکت، بهراد پورمحمدی در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه 85 هزار دامغانی تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند، ابراز داشت: 87 درصد از مردم دامغان با ثبت نام در سامانه یکپارچه بهداشت و درمان مراقبت های بهداشتی را به صورت رایگان دریافت کردند.

85 هزار دامغانی تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند

وی بابیان اینکه در دامغان 32 خانه بهداشت و 11 مرکز جامع سلامت شهری وجو دارد، افزود: تاکنون 65 هزار و 862 نفر در شهر، 12 هزار و 543 نفر در روستا و شش هزار و 324 نفر در حاشیه شهر (مسکن مهر) از خدمات سامانه یکپارچه بهداشت و درمان (سیب) بهره مند شدند.

مرگ و میر مادران در دامغان صفر درصد

مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان بابیان اینکه مرگ میر مادران در دامغان صفر درصد گزارش می گردد، ابراز داشت: این رقم بر اساس آمار کشوری 20 درصد در مقابل 100 هزار تولد نوزاد بود که این آمار در دامغان کنترل شده است.

پورمحمدی در ادامه توضیح داد: میزان امید به زندگی در دامغان هم اکنون 79 سال است که این میزان قبل از انقلاب 56 سال گزارش می شد.

وی بابیان اینکه قبل از انقلاب در دامغان هیچ پایگاه اورژانس جاده ای وجود نداشت، افزود: در حال حاضر 11 پایگاه در شهرستان فعالیت دارند که به مردم خدمات لازم را ارائه می دهند.

فعالیت 100 خیر حوزه بهداشت و درمان در دامغان

مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان بابیان اینکه قبل از انقلاب یک دندان پزشک در شهرستان فعال بود، ابراز داشت: اکنون 40 دندان پزشک در بخش های خصوصی و دولتی این شهرستان مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

پورمحمدی بابیان اینکه مرگ نوزادان در دامغان در قبل از انقلاب 103 مورد به ازای یک هزار تولد بوده است، توضیح داد: در حال حاضر مرگ نوزادان پنج مورد به ازای هر یک هزار تولد نوزاد است.

وی اعلام کرد: قبل از انقلاب پنج پزشک عمومی از کشورهای پاکستان و هندوستان در دامغان به طبابت می پرداختند که اکنون 44 پزشک عمومی و 49 پزشک متخصص به مردم و بیماران دامغانی خدمات ارائه می دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان همچنین اضافه نمود: در شهرستان 100 خیر سلامت با حوزه های بهداشت و درمان دامغان در طول سال همکاری دارند که در امر یاری اقتصادی و خرید تجهیزات پزشکی مشارکت می نمایند.

به گزارش خبرنگاران، شهرستان دامغان دارای 10 پایگاه بهداشتی و درمانی، 11 مرکز جامع سلامت شهری و 11 پایگاه اورژانس 115 است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2989

به "85 هزار دامغانی تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 هزار دامغانی تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید