9 طرح فناورانه دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا

به گزارش شیوا مارکت، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای کمک به مقابله و درمان ویروس کرونا در آینده نزدیک خبر داد.

9 طرح فناورانه دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه جلسه دیدار نوروزی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با دکتر محمدمهدی طهرانچی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است، گفت: در این جلسه یک بحث تحلیلی از شرایط جهان در دوره شیوع ویروس کرونا مطرح شد. امروز جهان در حال تجربه یک تحول جدی در حوزه علم و فناوری است و به نظر می رسد این اتفاق می تواند شروع یک برنامه ریزی برای ایجاد تحول و جهش جدید باشد.

وی با بیان اینکه طلیعه ایجاد فناوری های امروز جهان از پرتاب ماهواره اسپوتنیک از سوی روسیه به فضا شروع شد، گفت: در آن زمان شرایطی در جهان حاکم شد که کشورها به شکل خاصی شروع به برنامه ریزی برای ایجاد فناوری و تکنولوژی کردند. امروز شرایط پیش آمده درجهان به علت شیوع ویروس کرونا شبیه این اتفاق است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد تأکید کرد: اگر ما در کشور با یک نگرش بلندنظرانه به این قضیه نگاه کنیم، این شرایط می تواند شروع جهش جدید در حوزه فناوری باشد؛ چرا که امروز تمام جهان در یک خط ایستاده اند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در جلسه امروز نگاه به حاکمیت و شیوه های حکمرانی در جهان پسا کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، گفت: همچنین اداره کل های این معاونت گزارشی از فعالیت های خود در سال گذشته، به خصوص در یک ماه اخیر، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه دادند.

وی با بیان اینکه در اپیدمی بیماری کرونا یک وجه مهم، بخش فناوری است، اظهار کرد: معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری برای کمک به مقابله و درمان ویروس کرونا اقداماتی مهمی را در یک ماه گذشته انجام داده که گزارش آن سه شنبه 19 فروردین به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اضافه کرد: از 20 اسفندماه سال گذشته بیش از 140 طرح فناوری در حوزه مقابله با ویروس کرونا در یک کمیته متمرکز در پارک علم و فناوری بررسی شده است. همچنین بیش از 10 جلسه برگزار شده و با ارزیابی های صورت گرفته ، 9 طرح در این حوزه انتخاب شدند که در آینده نزدیک تجاری سازی می شوند.

وی در پایان اظهار کرد: همچنین در این جلسه مواردی از جمله آموزش مجازی فناوری، بررسی چالش های فناوری در مراکز رشد به صورت مجازی و ... مورد بررسی قرار گرفت.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18409

به "9 طرح فناورانه دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 طرح فناورانه دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید