اتریش: بسیاری از طرح های اصلاحی مد نظر ماکرون برای اروپا واهی است

به گزارش شیوا مارکت، صدر اعظم اتریش در واکنش به ارائه طرح های اصلاحی گسترده اخیر رئیس جمهور فرانسه برای اتحادیه اروپا بسیاری از این پیشنهادات را واهی و خیال پردازانه ارزیابی کرد.

اتریش: بسیاری از طرح های اصلاحی مد نظر ماکرون برای اروپا واهی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اخیرا با انتشار سرمقاله ای در روزنامه های 28 کشور اتحادیه اروپا خواهان رنسانس اروپایی شده بود.

ماکرون در این مقاله که در آستانه انتخابات مجلس اروپا در ماه مه، منتشر شد، انتخابات پیش رو را سرنوشت ساز خوانده و نسبت به خطراتی همچون ملی گرایی که اروپا را تهدید می نماید هشدار داده است.

رئیس جمهور فرانسه در این مقاله پیشنهاد داده است که آژانس هایی اروپایی ایجاد شوند تا از انتخابات و دموکراسی در برابر دخالت های خارجی محافظت نمایند.

بخش دیگری از مقاله ماکرون به پیشنهاد تشکیل یک شورای امنیت اروپایی با مشارکت بریتانیا اختصاص دارد. رئیس جمهوری فرانسه در این خصوص معتقد است که تشکیل چنین نهادی برای هماهنگی و تدارک تصمیم های جمعی اتحادیه اروپا در زمینه مسائل دفاعی ضروری به نظر می رسد.

به اعتقاد امانوئل ماکرون اتحادیه اروپا باید دست به تدوین یک پیمان دفاعی و امنیتی بزند تا ضمن لحاظ کردن اولویت اروپایی در زمینه های رقابتی به تبیین توضیح وظایف کشورهای عضو اتحادیه در ارتباط با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو بپردازد.

درخواست مجدد برای اتخاذ سیاست واحد اروپایی در زمینه تغییرات اقلیمی و همچنین روزآمد کردن سیاست مشترک درمورد منطقه مرزی شینگن و طرح حداقل دستمزد در سراسر اروپا از دیگر محورهای مقاله ماکرون بوده است.

سباستین کورس، صدر اعظم اتریش پیشنهادات اصلاحی رئیس جمهور فرانسه را زیر سوال برده است. وی در این باره گفت که البته کشور او حمایت از مرزهای خارجی اروپا، شراکت تنگاتنگ با آفریقا و یا اعمال مالیات بر شرکت های اینترنتی را مثبت می داند. اما بسیاری از پیشنهادات ماکرون واهی است.

وی از جمله به پیشنهاد ماکرون برای طرح حداقل دستمزد در سراسر اروپا انتقاد وارد نموده و این طرح را با توجه به استانداردهای زندگی متفاوت در اتحادیه اروپا عملی ندانست.

دولت آلمان هنوز واکنش آشکاری به پیشنهادات اصلاحی ماکرون نشان نداده است. وزیر امور خارجه آلمان تنها این اقدام ماکرون را حرکتی ارزشمند ارزیابی نموده است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4140

به "اتریش: بسیاری از طرح های اصلاحی مد نظر ماکرون برای اروپا واهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتریش: بسیاری از طرح های اصلاحی مد نظر ماکرون برای اروپا واهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید