احتمال تغییر در برخی سهمیه ها تا قبل از کنکور ، توافق دو وزیر برای تغییر رشته

به گزارش شیوا مارکت، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه نمی توان تسهیلات مصوب این شورا را برای فرزندان اعضای هیات علمی به عنوان سهمیه تلقی کرد، درخصوص امکان نقل و انتقال و تغییر رشته دانشجویان توضیح داد.

احتمال تغییر در برخی سهمیه ها تا قبل از کنکور ، توافق دو وزیر برای تغییر رشته

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بیان این مطلب، در خصوص آخرین شرایط اصلاح تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی نیز تأکید کرد: همان طور که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز آمده است، وزرای علوم و بهداشت اخیرا توافقاتی در خصوص تسهیلاتی که در اختیار فرزندان اعضای هیأت علمی قرار می گیرد، انجام داده اند.

وی در ادامه شرح داد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای فرزندان اعضای هیأت علمی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اما اساساً نمی توان از آن به عنوان سهمیه یاد کرد. برخی به اشتباه آن را سهمیه تلقی می کنند.

وی ادامه داد: به این همین دلیل فردی که در یک رشته دانشگاهی پذیرفته می شود، دیگر نمی تواند رشته تحصیلی خود را تغییر بدهد، همچنان که وزرای علوم و بهداشت نیز توافق کردند که به بهانه این که فرد فرزند عضو هیأت علمی است، رشته تحصیلی قابل تغییر نباشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: نکته دیگری که وجود دارد این است که فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه ها از ظرفیت پذیرفته شدگان نمی توانند استفاده کنند چراکه این ظرفیت اشباع شده است. ممکن است برای مازاد بر سهمیه این اقدام انجام بگیرد، اگرچه در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از آن به عنوان نقل و انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی یاد شده است.

به گفته عاملی، متقاضیان نقل و انتقال فرزندان هیأت علمی دانشگاه ها باید 85 درصد نمره را کسب کنند و تنها با این شرایط می توانند بدون اینکه ظرفیت کنکور را تکمیل کنند، از امکان جابه جایی استفاده کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آخرین شرایط اصلاح سهمیه های ورود به دانشگاه ها نیز گفت: خیلی بعید به نظر می رسد بخشی از سهمیه ها را که اصلاح آن به مجلس شورای اسلامی مرتبط است، بتوانیم تا کنکور امسال به نتیجه برسانیم. با این حال، آن بخشی که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است در بحث بومی گزینی ممکن است تا کنکور و برای امسال تغییراتی داشته باشد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21559

به "احتمال تغییر در برخی سهمیه ها تا قبل از کنکور ، توافق دو وزیر برای تغییر رشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تغییر در برخی سهمیه ها تا قبل از کنکور ، توافق دو وزیر برای تغییر رشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید