احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران خودرو

به گزارش شیوا مارکت، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می شود.

احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران خودرو

سعید باستانی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این مطلب گفت گفت: اوائل هفته گذشته کمیسیون اقتصادی دولت در مصوبه ای تصمیم گرفت سهام دولت در شرکت های خودروساز و چند شرکت دیگر دولتی را به طور کامل واگذار کند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس ادامه داد: با تصویب نهایی این پیشنهاد در هیات وزیران، حدود 14 درصد سهام دولت در ایران خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا به بخش خصوصی واگذار می شود و دولت از شمول سهام داران دو خودروساز خارج می شود و به این ترتیب صنعت خودروسازی کشور در آستانه یک تحول بزرگ قرار می گیرد.

وی یادآور شد: براساس تصمیمات اخیر دولت سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و جهادکشاورزی اقدام به فروش سهام خود در 8 شرکت از جمله ایران خودرو و سایپا، باشگاه های ورزشی پرسپولیس و استقلال و … خواهند کرد. این اتفاق، اتفاق بسیار مبارک و خوبی است و امیدوارم همچون برخی از واگذاری ها اجرا شده در گذشته دستخوش سیاست زدگی نشود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پیشنهادی از هیات وزیران خواست: برای موفقیت در انجام این تصمیم مهم و بزرگ بهتر است شرکتهای مذکور بدون در نظر دریافت فروش رفتن یا فروش نرفتن سایر شرکتهای مندرج در لیست، واگذار شود به عبارت بهتر فروش شرکتهای در لیست واگذاری به عنوان یک مجموعه واحد در نظر گرفته نشوند تا تجربه تلخ مشروط شدن فروش یک شرکت به فروش شرکت یا باشگاه ورزشی دیگر مجدداً تکرار نشود.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6094

به "احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید