اختصاص بودجه به طرح های کلان ملی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، مسعود برومند عصر امروز در حاشیه صد و هفتاد و هشتمین جلسه کمیسیون های دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در دبیرخانه این شورا در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز موضوع پیگیری طرح های کلان مطرح شد که برای اجرای این طرح ها برنامه و بودجه مشخصی معین شده است.

اختصاص بودجه به طرح های کلان ملی

وی اضافه نمود: برای طرح های کلان ملی بودجه ای حدود 35 میلیارد تومان مشخص شده که در امسال به طرح هایی که فعالیت لازم را داشته باشند اعطا می گردد.

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در امسال قرار است در ابتدا دستگاه های اجرایی بودجه مربوط به پروژه های طرح های کلان را اعطا نمایند و پس از اختصاص بودجه، دبیرخانه شورای عتف، طرح ها اختصاص خواهد داد.

برومند تاکید نمود: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد فعالیت های سال 97 دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) ارائه شد که به موضوع شفاف سازی گزارش ها تاکید شد تا بتوانیم اطلاعات لازم را به عموم مردم برسانیم.

وی گفت: مهمترین برنامه های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در امسال اجرای برنامه عملیاتی بودجه هماهنگ پژوهشی و فناوری ذیل اسناد بالادستی است که این موضوع در شورای عتف پیگیری خواهد شد.

برومند توضیح داد: موضوع دیگری که در امسال در اولویت پیگیری واقع شده است در حوزه ارتقا نظام عملکرد و اطلاعات پژوهش و فناوری است که بر اساس آن بتوانیم فعالیت ها را آسیب شناسی کنیم و در مورد دستاوردها نیز پیگیری های لازم را انجام دهیم.

وی اضافه نمود: در مورد ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری در سال گذشته جلساتی برگزار کردیم اما قرار شد این موضوع در امسال نیز پیگیری گردد.

برومند ادامه داد: همچنین کمیسیون های تخصصی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری باید در امسال طرح های پژوهشی مورد احتیاج جامعه را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به عنوان دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری به عملکرد کمیسیون های دائمی این شورا در سال 97 چه نمره ای می دهید، گفت: من به عملکرد کمیسیون های دائمی شورای عتف و در مجموع فعالیت های شورای عالی عتف نمره 15 را می دهم چرا که در سال گذشته موضوع به روز رسانی و زمان بندی برنامه ها مورد توجه نهاده شد و 5 نمره نیز کم نموده ام به این دلیل که همچنان احتیاج است بعضی فعالیت ها در این شورا دنبال گردد که از جمله آن می توان به توسعه آماری و تحلیل و گزارش های دقیق تر از فناوری اشاره نمود.

برومند تاکید نمود: شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در راستای شعار سال فعالیت می نماید و در این راستا دبیرخانه نمایشگاه فناوری در کشور دائمی شده و تاکنون 11 تفاهم نامه منجر به امضای قرارداد شده است.

وی تاکید نمود: برنامه داریم طی ماه های آینده نمایشگاه فناوری را به صورت منطقه ای و موضوعی برگزار کنیم که احتمالاً این نمایشگاه ها در استان های آذربایجان شرقی، یزد و تهران خواهد بود.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5089

به "اختصاص بودجه به طرح های کلان ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بودجه به طرح های کلان ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید