استفاده از سیستم نوین آبیاری در 2 میلیون و 50 هزار هکتار از اراضی کشور

به گزارش شیوا مارکت، وزیر جهادکشاورزی گفت: طی پنج سال گذشته پیروز شدیم که در 800 هزار هکتار در سطح کشور از سیستم نوین آبیاری استفاده کنیم و در مجموع در دو میلیون و50 هزار هکتار سطح سیستم آبیاری اجرا شده است.

استفاده از سیستم نوین آبیاری در 2 میلیون و 50 هزار هکتار از اراضی کشور

به گزارش خبرنگاران ، محمود حجتی در مراسم بهره برداری 130 طرح عمرانی، کشاورزی و تولیدی استان قزوین، توضیح داد: توفیق می خواهد آدم بتواند به همنوع خود یاری کند هدف از خلقت بشر عبادت پروردگار است، عبادت نیز در خدمت به خلق خلاصه می گردد.

وی اضافه نمود: اگر فلسفه اخلاقیات در اسلام را آنالیز کنیم به خدمت به خلق می رسیم، آیات و سفارش زیادی در حوزه زکات، ایتام و رسیدگی به فقرا وجود دارد. وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه استاندار قزوین یکی از افتخارات مدیریت کشور است، مطرح نمود: قزوین استان نخبه پرور است و در حوزه کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد با بهره وری از این ظرفیت ها قزوین می تواند پیشران توسعه باشد. وی مطرح نمود: اگر ظرفیت هایی را که خداوند به ما عطا نموده است را خوب ببینیم و در چارچوب ملاحظات زیست محیطی بهره برداری کنیم نباید در تأمین ارزاق مسئله ای داشته باشیم. حجتی تأکید کرد: استان قزوین در این زمینه همیشه پیشرو بوده است و امیدوارم طرح های مورد احتیاج استان را با یاری و همکاری همدیگر اجرایی کنیم. وی گفت: یکی از مسائل مطرح شده توسط کشاورزان قزوین مسئله قنوات است، قنات ها مغفول ماندن در حالی که میراث آبا و اجدادی ما هستند و در حال حاضر مورد بی مهری نسل ما قرار گرفته است، امیدواریم بیشتر به این مسئله بپردازیم در حفظ آن ها گام برداریم. وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: قنات بهترین روش آبیاری و سازگار با محیط زیست و سفره های زیرزمینی است، سطح روستایی آب را حفظ و از نشست ها جلوگیری می نماید، حفر چاه باعث آسیب به قنات می گردد. وی با اعلام اینکه دو میلیون و50 هزار هکتار سطح در کشور تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است، اضافه نمود: در پنج ساله گذشته پیروز شدیم 800 هزار هکتار از اراضی کشور را مجهز به سیستم نوین آبیاری کنیم. حجتی تأکید کرد: استان قزوین نیز در این حوزه خوب وارد شده است و اعلام شده است که 7000 هکتار تا خاتمه سال به سیستم آبیاری مجهز می گردد که به نوعی رکوردشکنی است. وزیر جهادکشاورزی در خاتمه بر مورد توجه قرار دریافت گلخانه ها تأکید کرد.

دبیر: ز هرا حبیب پور

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3081

به "استفاده از سیستم نوین آبیاری در 2 میلیون و 50 هزار هکتار از اراضی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از سیستم نوین آبیاری در 2 میلیون و 50 هزار هکتار از اراضی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید