اسنپ دکتر، خدمتی امن برای حفظ سلامتی شما در دوران کرونا

به گزارش شیوا مارکت، ماجرای کووید19 و بساطی که راه انداخته، خیلی از معادلات رایج زندگی آدم ها را تحت تاثیر قرار داده است. حالا دیگر تمام مردم جهان کم وبیش می دانند که ویروس کرونا فعلا مهمان زندگی هاست و قصد خداحافظی ندارد. از آن طرف کسب وکار ها را که نمی گردد تعطیل کرد.

اسنپ دکتر، خدمتی امن برای حفظ سلامتی شما در دوران کرونا

به غیر از برخی کار ها که امکان انجام شان از راه دور نیست، قواعد برخی محیط های کاری ایجاب می نماید که افراد به صورت حضوری در محل کارشان حاضر شوند و این یعنی ریسک ابتلا به ویروس کرونا نه تنها تمام نشده که در حال حاضر با برگشت زندگی ها به روال قبل، بیشتر هم شده است. سازمان جهانی بهداشت بار ها هشدار داده که فکر نکنید کرونا تمام شده و دیگر احتیاجی به مراقبت نیست. در ایران هم دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت در تبادل نظر با روزنامه ایران خبر داده که همه گیری کرونا تمام نشده بلکه این ویروس چموش تر و خطرناک تر شده است. اگر غفلت کنیم و ساده بگیریم دقیقه 90 گُل می زند و تمام دستاورد ها در کنترل این اپیدمی از بین می رود.

به این ترتیب رعایت پروتکل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور فیزیکی در محیط های غیرضروری همچنان امن ترین راه حل های موجود روی میز است تا به واسطه آن ها بتوانیم از این دوران به سلامت عبور کنیم. در این میان اسنپ به واسطه مسئولیت اجتماعی در برابر حفظ سلامت کاربرانش سرویس پزشک و مشاور را در سوپراپلیکیشن خود راه اندازی نموده که افراد بتوانند بدون احتیاج به مراجعه حضوری به مراکز درمانی، به صورت آنلاین مشاوره پزشکی و روان شناسی بگیرند. اما استفاده از سرویس های مشاور پزشکی آنلاین مثل اسنپ دکتر در جهان چقدر رایج است و این سرویس ها چقدر می توانند جوابگوی احتیاج افراد در دوران کرونا باشند؟

مشاوره پزشکی آنلاین، یک سبک زندگی جدید

اوایل دهه 1990 بود که داستان مراقبت های پزشکی از راه دور راه افتاد. عدم دسترسی به امکانات پزشکی مناسب در روستا های اطراف کالیفرنیا و افزایش جمعیت و به تبع آن هجوم بیماری ها باعث شد که ایده راه اندازی سیستم نظارت از راه دور بر سلامت جنین ها در مناطق روستایی از سوی دانشگاه کالیفرنیا مطرح گردد. حدودا 2سال بعد، یعنی سال 1992 برای اولین بار این رخ داد و تیم مدیریتی دانشگاه کالیفرنیا برنامه پزشکی از راه دور را راه اندازی کرد.

سال 1996 هم کالیفرنیا اولین قانون برای حفظ سلامتی از راه دور را تصویب کرد که بر اساس این قانون به پزشکانی که شماره نظام پزشکی داشتند اجازه داده می شد به ساکنان کالیفرنیا در موارد مختلف پزشکی به وسیله فناوری ارتباطات از راه دور مشاوره بدهند. هر چند این قانون ابتدا فقط در ایالت کالیفرنیا قابل اجرا بود و ساکنان ایالت های دیگر مجاز به دریافت مشاوره پزشکی از پزشکان ساکن کالیفرنیا نبودند، اما با گذشت زمان و کسب تجربه در ابعاد مختلف این موضوع، قوانین دریافت مشاوره پزشکی از راه دور کم کم تکمیل شد و حالا دیگر در تمام جهان به عنوان یک راه حل کاربردی در دسترس است. آن طور که سایت خبری هلث لاین می نویسد، ایده استفاده از خدمات مشاوره پزشکی از راه دور، مساله مراجعه حضوری به بیمارستان ها و مراکز درمانی برای موارد غیرضروری را به خوبی پوشش داد و به این ترتیب خیلی از آدم ها به جای صرف هزینه و انرژی، سوالات پزشکی و روان شناسی خود را بدون احتیاج به مراجعه حل می کردند. این موضوع کم کم به فرهنگ جاافتاده ای در زندگی مردم تبدیل شد و حالا دیگر بخشی از سبک زندگی بسیاری از آدم هاست.

مبارزه با کووید 19 از راه دور

سرعت پیشروی تکنولوژی و فناور های ارتباطی در زندگی آدم ها در چند سال گذشته آنقدر زیاد بوده که گاهی اوقات مردم از آن جا مانده اند. اما کووید19این قاعده را بهم زده است. از زمانی که پای ویروس کرونا به زندگی مردم باز شده، همه چیز طور دیگری شده است.

رعایت انواع پروتکل های بهداشتی از یک طرف سبک زندگی مردم را تغییر داده و از طرف دیگر لزوم حفظ فاصله اجتماعی و عدم حضور فیزیکی در مکان های غیرضروری آدم ها را به چالش های جدید واداشته است. کرونا با قرنطیه ای که در بسیاری از کشور ها به شکل های گوناگون به راه انداخت، آدم ها را یک باره وارد داستان هایی کرد که تجربیات جدیدی برای شان به همراه داشت. خیلی هایی که تا پیش از این ماجرا ها با استفاده از فناوری های ارتباطی چندان راحت نبودند، برای برقراری ارتباط با اعضای خانواده و فامیل و برگزاری جلسات کاری یا حتی استفاده از کلاس های آموزشی آنلاین ناچار شدند شیوه های مدرن را تجربه نمایند.

تماس های صوتی و تصویری آنلاین در زندگی ها جان گرفت و حتی بچه های کوچک تر یاد گرفتند چطور بدون نشستن پشت میز و نیمکت مدرسه باید الفبای خواندن و نوشتن را یاد بگیرند. به این ترتیب هر آن چیزی که می توانست جایگزین مراجعه حضوری آدم ها به مکان های مختلف گردد و از تردد آن ها بکاهد، به یک راه حل امن برای مبارزه با ابتلا به کووید19 تبدیل شد. در این میان با توجه به این که مراجعه به مراکز درمانی، ریسک ابتلا به ویروس کرونا را بیشتر هم می نماید، امروز مشاوره پزشکی آنلاین به عنوان یک راه حل امن حفاظت از سلامت در تمام جهان به شدت توصیه می گردد.

منبع: خبرآنلاین

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: فرارو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21491

به "اسنپ دکتر، خدمتی امن برای حفظ سلامتی شما در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسنپ دکتر، خدمتی امن برای حفظ سلامتی شما در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید