المشاط: یمنی ها به مقاومت تا خاتمه حضور غیرقانونی بیگانگان ادامه می دهند

به گزارش شیوا مارکت، رئیس شورای عالی سیاسی یمن به مناسبت ورود این کشور به ششمین سال تجاوز نظامی ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن، دستاوردهای مقاومت ملت یمن را برشمرد و در عین حال بر آمادگی دایم صنعا برای گفت وگو و ایجاد راه حل عادلانه و جامع در خاتمه دادن به جنگ یمن تاکید کرد.

المشاط: یمنی ها به مقاومت تا خاتمه حضور غیرقانونی بیگانگان ادامه می دهند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن شامگاه چهارشنبه به مناسبت فرارسیدن 26 مارس روز ملی یمن(روز آغاز مقاومت یمنی ها در برابر تجاوز ائتلاف سعودی که در 25 مارس 2015 میلادی برابر با 6 فروردین 1394 شمسی آغاز شد) با ایراد سخنانی این روز را نقطه عطف مهمی در تاریخ کشور یمن توصیف کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، المشاط جنگ یمن را یک نبرد راهبردی بزرگ خواند و گفت: یک طرف این جنگ ائتلاف بیگانه است که می خواهد یمن سرسپرده و ذلیل باشد و طرف دیگر ملت یمن است که می خواهد آزاد و مستقل باشد.

وی افزود: ما امروز برای اینکه کشورمان با جنگ درگیر است جشن نگرفته ایم، بلکه به افتخار استقامت ملت و ارتش و کمیته های مردمی خودمان و تجلیل از آنها جشن می گیریم.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: همه اهداف و زیاده خواهی های دشمنان ناکام خواهد ماند و به وجود نامآغاز بیگانگان در خاک و آب یمن سرانجام داده خواهد شد.

المشاط گفت: مقاومت از ملت، جامعه و نهادهای آن در برابر رنج و محنتی محافظت کرد که می توانست بزرگ تر و خطرناک تر از چیزی باشد که امروز با آن مواجهیم.

او افزود: مبارزات، رنج و سختی ها و استقامتی که ما در رویارویی با دشمن نشان دادیم هرگز پوچ و بی فایده نبوده و ابدی هم نخواهد بود.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن قدرت نهاد نظامی و امنیتی کشورش را ستود و گفت: ما یک بازوی نظامی و امنیتی غول پیکر داریم که دستگاه ها، نهادها،کارخانه های سلاح و موشک های هوشمند و هواپیماهای شناسایی را می سازد.

المشاط همچنین بر تلاش های دولت یمن برای خودکفایی از طریق مبارزه با فساد و اهتمام به کشاورزی و صنعت در این کشور تاکید کرد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین از سیاستمداران، دیپلمات ها و حقوقدانانی که صدای ملت و مظلومیت آن و عادلانه بودن مسئله آنها را به رغم محاصره تحمیلی علیه یمن به گوش دنیا رساندند، تمجید کرد و گفت:جوانان مبارز ما در خارج و همه شرافتمندان و آزادگان در رسوا کردن جنایات دشمن متجاوز و نامآغاز بودن تجاوز آن به یمن مشارکت داشتند.

المشاط در عین حال گفت: در طول پنج سال گذشته ما در جستجوی فرصت های صلح کوتاهی نکردیم و هنوز هم اهتمام جدی و زیادی به گفت وگو برای تحقق راه حل جامع و عادلانه به منظور سرانجام دادن به جنگ نشان می دهیم.

این مقام صنعا تاکید کرد: ما بر آمادگی کامل خود برای استقبال از هر طرحی که به جنگ و محاصره علیه یمن سرانجام می دهد، تاکید می کنیم.

او همچنین تاکید کرد که دستاوردهای مقاومت امانتی بر گردن همه آزادگان ملت مقاوم یمن است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: در ششمین سال جنگ خواهان آگاهی و مسئولیت پذیری بیش تر و ارتقای روز افزون برنامه ها و تکمیل رشد قدرت نظامی و امنیتی یمن هستم.

المشاط همچنین گفت:ما از سازمان ملل می خواهیم در شرایطی که بخش بهداشت یمن در نتیجه جنگ و محاصره آسیب دیده است کمک های لازم را به صنعا ارائه دهد.

.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18038

به "المشاط: یمنی ها به مقاومت تا خاتمه حضور غیرقانونی بیگانگان ادامه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المشاط: یمنی ها به مقاومت تا خاتمه حضور غیرقانونی بیگانگان ادامه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید