انتصاب 66 امین برای موقوفات استان سمنان

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/سمنان مسئول هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در راستای اجرای تدابیر جدید رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، 66 امین برای موقوفات استان سمنان منصوب می شوند.

انتصاب 66 امین برای موقوفات استان سمنان

علی عزالدین اظهار کرد: با ابتکار ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد احیای ماده 5 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین در راستای سیاست های دولت در برنامه جامع نظام اداری جهت واگذاری اداره امور موقوفات به شخص یا اشخاص معروف به امانت، متدین، متعهد و توانمند دارای طرح و برنامه برای موقوفات اقدام به شناسایی و به کارگیری امین یا هیئت امنای موقوفات و رقبات وقفی نموده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان وی اضافه کرد: شکوفایی، افزایش بهره وری، اجرای امینانه نیات واقفین، افزایش نقش مشارکت های مردمی و درآمد دار کردن موقوفات فاقد درآمد و همچنین حفظ و صیانت از حقوق موقوفات کاهش تصدی گری و افزایش سطح اعتماد مردم به سنت حسنه وقف از مهم ترین اهداف این برنامه سازمان اوقاف و امور خیریه است.

مسئول هماهنگی و پیگیری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان توضیح داد: بر اساس این اهداف دستورالعمل نحوه انتخاب و به کارگیری امین یا هیئت امنای موقوفات و رقبات وقفی ابلاغ شد و بر اساس این دستورالعمل و مفاد آیین نامه آن، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تا به امروز شناسایی 66 نفر از داوطلبان علاقه مند به خدمت در این حوزه جهت صدور حکم امانت اقدام شده است.

وی گفت: احکام تعدادی از امنای موقوفات استان در مراسمی با حضور ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در شهر مشهد اهدا شد و مشغول به فعالیت بر اساس توضیح وظایف خود شده اند.

عزالدین اظهار داشت: هر یک از هم استانی های عزیز چنانچه تمایل دارند به صورت افتخاری به عنوان امین موقوفه نسبت به اداره موقوفات اقدام کنند می توانند به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان ها و یا دفتر مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان مراجعه و یا با شماره تلفن 6-33322195 تماس حاصل کنند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19313

به "انتصاب 66 امین برای موقوفات استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب 66 امین برای موقوفات استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید