انگیزه را از صادرکنندگان نگیریم

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/فارس استاندار فارس با بیان اینکه نباید انگیزه را از صادر کنندگان بگیریم، گفت: در بسکمک از کشورهای دنیا سیاست های تشویقی علاوه بر کمک به صادرات و حمایت از صادر کننده برای حفظ بازار اجرا می شود، ما نیز باید قوانین دست و پاگیر را اصلاح کرده و برای بهبود این فعالیت ها تلاش کنیم.

انگیزه را از صادرکنندگان نگیریم

عنایت الله رحیمی بعدازظهر دوشنبه 19 خرداد در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی فارس، با بیان اینکه هدفگذاری یک میلیارد و 906 میلیون دلاری برای صادرات کالاهای غیر نفتی از این استان تا پایان امسال و صادرات 2 میلیارد و 383 میلیون دلاری برای سال 1400 را مناسب ارزیابی کرد.

استاندار فارس در عین حال گفت: با توجه به ظرفیت، توانمندی و قابلیت های فارس هدف گذاری ارقام بالاتری را نیز دست یافتنی خواهد بود؛ از طرفی با توجه به اینکه تحقق جهش تولید، افزایش تولید کالا را به دنبال دارد بنابراین باید برای این تولیدات بازار مصرف در داخل و خارج کشور تعریف کرد؛ اگرچه صادرات نیازمند رعایت الزاماتی است.

او با تاکید بر لزوم توجه به کیفیت کالاها و رعایت استاندارد کشورهای مقصد در صادرات، گفت: قیمت ها متاثر از تورم، سود، هزینه حمل و نقل، دستمزد و انرژی ست و فارس در این باره از یک مزیت نسبی برخوردار است.

رحیمی با بیان اینکه جابجایی پول در حجم وسیع و غیررسمی مشکل ایجاد می کند که باید در این خصوص با کمک قانونگذار چاره ای اندیشید، گفت: انتظار ما از اتاق بازرگانی افزایش مراودات با کشورهای همسایه و کشورهای مقاصد صادراتی است و ضمن اینکه نشست های لازم در سطوح ملی در خدمت آنها خواهیم بود، حمایت همه جانبه ای از آنها میز خواهیم داشت.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بازار سرمایه پرالتهاب و پر رونق است و این روزها نقدینگی زیادی جمع می کند که ما نیز باید از این بازار برای بهبود شرایط اقتصادی استان استفاده کنیم، تاکید کرد: این نقدینگی باید به سمت تولید برود.

استاندار فارس همچنین با بیان اینکه زمینه کاهش بروکراسی اداری در استان فارس وجود دارد، مصداق این مدعا را صدور مجوزهای بی نام برشمرد.

رحیمی ادامه داد: بخش ارزی صادرات فارس از یک حرکت رو به رشد برخوردار است، به گونه ای که در سال 98 با رشد 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روبرو شدیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20709

به "انگیزه را از صادرکنندگان نگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگیزه را از صادرکنندگان نگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید