بایدن: ادامه ساخت دیوار در مرز مکزیک متوقف گردد

به گزارش شیوا مارکت، وزارت دفاع آمریکا بامداد آدینه گفت، با دستور اجرایی جو بایدن رییس جمهوری جدید ایالات متحده ادامه ساخت دیوار در مرز مکزیک متوقف می گردد.

بایدن: ادامه ساخت دیوار در مرز مکزیک متوقف گردد

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، رینی دبلیو برونسون سخنگوی مهندسان ارتش آمریکا توضیح داد: پنتاگون با آنالیز دستور بایدن، ساخت دیوار مرزی ایالات متحده و مکزیک را متوقف می نماید.

برونسون به سی ان ان گفت: مهندسان ارتش ایالات متحده با هماهنگی وزارت دفاع، وزارت امنیت داخلی، گمرک و حفاظت از مرز برنامه مناسبی را طراحی خواهند کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا در راستای پیشبرد اهداف وسیاست های ضد مهاجرتی خود در چهار سال گذشته میلیاردها دلار بودجه بخش های نظامی آمریکا را صرف ساخت دیوار نیمه کاره مرز مکزیک کرد.

در ماه های آخر دولت ترامپ اگرچه با سفارش های فراوان، مهندسان وزارت دفاع شبانه روزی در حال ساخت دیوار مکزیک بودند اما خاتمه نتوانستند این دیوار که نمادی از سیاست های سختگیرانه وی در برابر مهاجران است را به خاتمه برسانند.

مهاجرت همیشه موضوع تنش آفرینی در روابط ترامپ و دموکرات ها بوده و کاهش مهاجران قانونی و غیرقانونی شعار اصلی ترامپ در انتخابات بود. او کوشش های زیادی را برای تغییر سیاست صدور ویزا، اخراج مهاجران لاتین تبار و تغییر ساختار پناهندگی در آمریکا انجام داد.

سیاست های ترامپ در قبال مهاجران لاتین تبار، روندی که در حال اصلاح چهره امریکا در میان جوامع امریکای لاتین بود را متوقف کرد و بار دیگر خاطرات تلخ تجربه حضور و مداخله آمریکا در کشورهای آمریکای لاتین را زنده کرد و موجب تقویت جریان های ضد آمریکایی در این کشورها شد. احداث دیوار میان امریکا و مکزیک صرفا دیواری برای مکزیکی ها نبود بلکه به نماد سیاست خصمانه آمریکا علیه امریکای لاتین تبدیل شد.

ترامپ در سال های اخیر با تاکید بر اینکه مکزیک باید بابت دیوار مرزی که او دارد میان دو کشور می سازد، پول پرداخت کند، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، همتای مکزیکی خود را تحت فشار قرار داد تا تدابیر امنیتی در مرزهای مکزیک را مقابل مهاجران از سوی آمریکای مرکزی تشدید کند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27326

به "بایدن: ادامه ساخت دیوار در مرز مکزیک متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ادامه ساخت دیوار در مرز مکزیک متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید