بورس تهران به رهبری خودرویی ها رشد کرد

به گزارش شیوا مارکت، معامله گران بازار سهام امروز شاهد رشد فزاینده قیمت خودرویی ها بوده است که به گفته کارشناسان، گمانه زنی ها در مورد آزادسازی قیمت خودرو یکی از عوامل مهم افزایش قیمت هاست.

بورس تهران به رهبری خودرویی ها رشد کرد

به گزارش خبرنگاران، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار استان تهران 1209 واحد رشد کرد و تا رقم 166 هزار و 910 واحدی بالا رفت. در عین حال شاخص کل هم وزن با 319 واحد افزایش به رقم 27 هزار و 442 واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز هم جهت با شاخص اصلی 1485 واحد افزایش یافت و تا رقم 179 هزار و 65 واحدی رشد کرد. همچنین شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب 10 هزار و 64 و 1568 واحد افزایش یافتند.

امروز نمادهایی در گروه کانه های فلزی چند رشته ای ها پالایشی ها و خودرویی بیشترین تاثیر را در روند نوسانات شاخص کل داشتند.

معدنی و صنعتی گل گوهر در راس این نمادها نهاده شد. به طوریکه معاملات سهام این شرکت 136 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص های بازار سرمایه دارد. همچنین گروه مپنا مدیریت سرمایه گذاری امید و پالایش نفت اصفهان هر یک به ترتیب 114، 71 و 58 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص های بازار داشتند.

اما در طرف مقابل نماد شرکت های پتروشیمی فناوران، توسعه صنایع بهشهر و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین هر یک به ترتیب 34، 15 و 14 واحد تاثیر کاهنده بر شاخص های بازار سهام داشتند.

با گمانه زنی ها در مورد آزادسازی قیمت خودرو امروز قیمت سهم های این گروه نیز روند رو به افزایشی را تجربه کرد. به طوریکه نمادهای پر معامله ای همچون سایپا، ایران خودرو، زامیاد، پارس خودرو، گروه بهمن همگی نزدیک به پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند. در بسیاری از نمادها سهامداران برای خرید سهام این شرکت ها در صف ایستادند.

از طرفی معامله گران بازار سهام امروز شاهد افزایش قیمت ها در گروه بانک و موسسات اعتباری بودند. در این گروه 217 میلیون سهم به ارزش بیش از 32 میلیارد تومان مورد داد و ستد نهاده شد.

همچنین نفتی ها شاهد نوسان قیمتی کمتر از دو درصد رو به پایین بودند اما در گروه محصولات شیمیایی بسیاری از شرکت ها با ضرب آهنگ آرامی شاهد کاهش قیمت سهام شان بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 637 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 1.5 میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس نیز امروز با 15 واحد رشد رقم 1844 واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم 407 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار رقم یک میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2408

به "بورس تهران به رهبری خودرویی ها رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس تهران به رهبری خودرویی ها رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید