تحت تاثیر سیاست های واشنگتن قرار نگیرید

به گزارش شیوا مارکت، فشار چین به انگلیس برای تصمیم گیری در خصوص اینترنت نسل 5 افزایش یافت.

تحت تاثیر سیاست های واشنگتن قرار نگیرید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از گاردین، دولتمردان چین در کوششند تا با ایجاد فشار بیشتر بر روی نمایندگی هوآوی در انگلیس برنامه اینترنت نسل پنج را سریع تر عملی نمایند.

مقامات چینی از انگلیس میخواهند تا هرچه زودتر به مسائل سیاسی و دیپلماتیک برای نصب اینترنت نسل 5 در این کشور رسیدگی کند.

اولین بیانیه رسمی چین به انگلیس توسط سفیر پکن در لندن لیو زیااومینگ صادر شد. در این بیانیه چین از انگلیس قصد دارد که با سرعت هرچه تمام تر تصمیم خود را در خصوص ارائه اینترنت در انگلیس نهایی نمایند.

بعد از اینکه جزئیات ملاقات ترزا می نخست وزیر انگلیس، در شورای امنیت انگلستان مبنی بر فرصت محدود برای تامین اینترنت 5 نسل این کشور توسط هوآوی منتشر شد؛ این شرکت در صدر موضوعات مورد بحث هیئت حاکمه انگلیس نهاده شد.

بعضی از وزیران ارشد کابینه مظنون به انتشار اخبار مربوط به تصمیم گیری این کمپانی در خارج از مرزهای انگلیس هستند. پیگیری های این نمایندگان نشان داده است حرکات آنها توسط روسای امنیت این کمپانی و نزدیک ترین متحدان انگلیس مورد حمایت بود.

آمریکا هم از مقامات انگلیسی خواسته که در خصوص تصمیم خود تجدید نظر نمایند.

دو کشور آمریکا و استرالیا دسترسی گوشی های هوآوی را به خاطر مسائل امنیتی در کشور خود مسدود نموده اند. تصمیم نهایی در خصوص این موضوع توسط وزرای کابینه شورای امنیت ملی گرفته شده بوده است.

لیو در بیانیه خود به طور مستقیم آمریکا را هدف قرار نداده است؛ اما کاملا تعیین است که هدف مقاله درخواست چین از انگلیس برای مقاومت کردن در مقابل سیاست های واشنگتن بوده است.

او در این بیانیه نوشته است:

کشورهایی از دنیا مانند انگلیس تصمیمات خود را بر اساس منافع ملی می گیرند.

وی ادامه داد: وقتی که بحث گسترش اینترنت نسل 5 در میان آمد، انتظار می رفت که انگلستان تصمیمی مانند گذشته بگیرد، اما کوشش برای منصرف کردن انگلستان از تصمیم خود، توسط سایر کشورها افزایش یافت و در اینجا انگلیس باید براساس منافع ملی خودش تصمیم بگیرد.

لیو از انگلیس درخواست کرد تا در برابر سیاست واشنگتن مقاومت کند؛ و از انگلیس قصد دارد در قبال این موضوع صادقانه و عادلانه تصمیم بگیرد.

او همچنین اضافه نمود، نگرانی در خصوص مسائل امنیتی قابل درک است؛ زیرا نسل 5 اینترنت، فناوری نوینی است که بدون عیب نیز نیست.

در سرانجام این بیانیه قید شده است: خطر نسل جدید اینترنت و فناوری های نوین باید جدی گرفته گردد اما نباید باعث ایجاد ترس گردد؛ این نگرانی ها باید مدیریت شده و کمپانی ها و کشورها باید آماده همکاری با یکدیگر باشند.

شرکت هوآوی در طی سال های فعالیتش سابقه خوبی در حوزه امنیتی داشته است؛ این کمپانی به سختی در کوشش است تا فناوری خود را به روز نموده و امنیت و اعتبار خود را در میان مصرف نمایندگان افزایش دهد.

شش تن از نمایندگان مجلس توری انگلیس، از جمله باب سیلی، عضو کمیسیون امور خارجه مشترکان، در پی نامه ای به وزیر فرهنگ نوشت:

این که چین درگیر مسائل ارتباطی ما بگردد، باعث افزایش خطر در مسائل امنیتی می گردد.

لازم به ذکر است طبق قوانین چین شرکت های چینی باید با سازمان امنیت چین کار نمایند. در حال حاضر انگلیس به این درخواست کمپانی چینی چراغ سبز نشان داده است اما آمریکا و واشنگتن در کوشش برای ایجاد تغییر در این تصمیم انگلستان هستند.

226227

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5416

به "تحت تاثیر سیاست های واشنگتن قرار نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحت تاثیر سیاست های واشنگتن قرار نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید